محمد حاتمی خبر داد؛ صدور پروانه فعالیت برای 7000 روان‌شناس در کشور

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: تاکنون به ۷۰۰۰ نفر پروانه داده شده است و مردمی که قصد مراجعه دارند باید به پروانه سازمان آن روانشناس توجه کنند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، محمد حاتمی در مورد تشخیص روان‌شناس از روانشناس نما گفت: سازمان روانشناسی به مدت ۱۷ سال است که تاسیس شده و کسانی که قصد فعالیت دارند باید از سازمان پروانه دریافت نمایند.

وی ادامه داد: تا الان به حدود ۷۰۰۰ نفر پروانه داده شده و مردمی که قصد مراجعه دارند باید به پروانه سازمان آن روان‌شناس توجه کنند و اگر پروانه نداشته باشد صلاحیت روان‌شناس تایید نشده است.

حاتمی ضمن اشاره به افراد زیادی که در فضای مجازی خودشان را به عنوان روان‌شناس معرفی کرده‌اند اظهار کرد: مردم نمی‌دانند که این افراد متخصص نیستند و حتی براساس بررسی‌ها، آسیب‌های روانی را تشدید کرده‌اند.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، تصریح کرد: تشخیص روانشناسان از روان‌شناس نماها داشتن پروانه سازمان است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این امر نظارت هوشمند از سوی مردم می‌طلبد؛ مردم می‌توانند برای اطمینان از درستی پروانه روان‌شناس با شماره تلفن ۶۶۹۰۳۵۴۴ به صورت شبانه روزی تماس گرفته و اطلاعات کسب نمایند؛ اسامی ۷۰۰۰ روانشناس پروانه گرفته در سایت سازمان درج شده است و مردم باید درمان سلامت روان خود را به افراد متخصص بسپارند.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا