سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

معرفی برگزیدگان نخستین جشنواره ملی موسیقی «نوای مهر»

نخستین جشنواره ملی موسیقی «نوای مهر» طی آیینی با حضور جمعی از هنرمندان و تجلیل از برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، در ابتدای این مراسم، سرپرست معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید در سخنانی گفت: موضوع امروز، خوشبختانه یکی از رشته‌های پرطرفدار هنر است که وجودش با هارمونی، توازن و اعتدال عجین شده است. اگر ما در ایران از موسیقی حرف می‌زنیم یکی از وجوه آن انرژی‌زایی و تحرک روحی و روانی است. درست برعکس آن چیزی که برخی می‌گویند.

محمدعلی فقیه افزود: موسیقی ای که ما بر آن تاکید داریم موسیقی تحرک‌آور است. در دوران پر افتخار دفاع مقدس بخشی از آن شور و انرژی که می‌گرفتند از موسیقی بود. قطعاتی که ما امروز آنها را زمزمه می‌کنیم. در واقع موسیقی زبان مشترک بین‌المللی برای انتقال پیام است.

وی ادامه داد: اگر ما موسیقی را به عنوان یک مفهوم که هنرمندان بزرگ دنیا آن را تعریف می‌کنند و درباره تاثیرات میان‌نسلی آن سخن می‌گویند برآورد کنیم، باید گفت موسیقی اثر نافذی دارد. حتی موسیقی بی‌کلام به درستی پیام خود را منتقل می‌کند. ما ارزش‌های فراوانی در کشور داریم و چیزی آنها را ماندگار نمی‌کند، مگر اینکه در لفافه هنر منتقل شود.

فقیه تاکید کرد: امروز که نیاز داریم ارزش‌ها را با زبان گیرا منتقل کنیم، موسیقی بسیار موثر است و ما در بنیاد شهید قطعا حمایت می‌کنیم. به ویژه موسیقی مردمی که بار بیشتری به دوش می‌کشد.

در ادامه این مراسم گروه کر «مهر وطن» به سرپرستی مسعود نکویی قطعاتی را برای مخاطبان اجرا کردند.

بخش دیگری از مراسم، به اهدای برگزیدگان بخش نماهنگ اختصاص داشت. بهرام دهقانیار به نمایندگی بیانیه هیئت داوران را قرائت کرد.

در بخش نماهنگ با اهدای تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی از نماهنگ «رسم عاشقی» به تهیه کنندگی اسحاق مجیدی به عنوان رتبه اول، نماهنگ «اقیانوس بی‌پایان» به تهیه کنندگی مریم رزاقی و عبدالرضا باقری به عنوان رتبه دوم، نماهنگ «ایرانیم» به تهیه کنندگی هادی طاهرفر به عنوان رتبه سوم، نماهنگ «هدیه» به تهیه‌کنندگی کامران همت‌پور به عنوان رتبه چهارم و نماهنگ «نشانی» به تهیه کنندگی حسن قهرمانی تجلیل شد. 

همچنین هیئت داوران در این بخش با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از نماهنگ «فاطمیون حرم» به تهیه کنندگی آستان قدس و نماهنگ «عشقی به نام ایران» به تهیه کنندگی علی یگانه تقدیر کرد.

در ادامه مراسم، برگزیدگان بخش «تک‌آهنگ» معرفی شدند و مجید انتظامی به نمایندگی از هیئت داوران این بخش آرا برگزیدگان را اعلام کرد.

هیئت داوران جشنواره در بخش سرود دانش‌آموزی با اهدای تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی از گروه سرود «نسیم صبا» از استان چهارمحال و بختیاری به عنوان رتبه اول، گروه سرود «آوای مهر طاها» از اصفهان و گروه سرود «مصباح الهدی» از فارس به طور مشترک به عنوان رتبه‌ دوم و گروه سرود «شهید فرجی» از تهران و گروه سرود «جوانه‌ها» از مشهد مشترکاً به عنوان رتبه سوم تجلیل به عمل آوردند.

در این بخش و در قسمت تک‌خوان از علی‌اصغر قهرمانی تکخوان گروه سرود «شهید فرجی»، از تهران به‌عنوان تک‌خوان برگزیده تجلیل شد.

همچنین هیئت داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از امیر کرامتی تکخوان گروه‌ سرود «ندای ثامن» از تهران و نیما نیک‌بخت تکخوان گروه سرود «آوای مهر طاها» از اصفهان تقدیر کرد.

اما در بخش گروه‌های کر، هیئت داوران از تکخوان گروه کر «پارسه» محمد رضازاده تقدیر بعمل می‌آورد.

هیئت داوران با اهدای لوح تقدیر از گروه کر «شقایق» به سرپرستی عباس بهادر از چهارمحال بختیاری تجلیل کرد.

گروه کر مهر وطن به سرپرستی مسعود نکویی رتبه اول، گروه کر «پارسه» به سرپرستی طیب فقیه رتبه دوم و گروه کر «طنین» به سرپرستی احسان صادقیان رتبه سوم را در این بخش کسب کردند.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا