کسب رتبه نخست استان همدان در عقد قرارداد طرح‌های اشتغال پایدار روستایی

انتشارات موفقیت‌شناسی

به گزارش پایگاه خبری موفقیت‌شناسی به نقل از ایلنا، دکتر احمد توصیفیان‌پور از کسب رتبه نخست توسط استان همدان در طرح‌های عقد قرارداد اشتغال پایدار روستایی خبر داد و گفت: به‌ منظور تحقق اهداف سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی؛ قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در مردادماه سال ۱۳۹۶ توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

وی گفت: اقدامات لازم در این راستا با ایجاد سازوکار اجرایی از جمله طراحی و ایجاد سامانه «کارا» توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اواخر سال ۱۳۹۶ در استان‌ها با عاملیت بانک‌های کشاورزی، پست‌بانک، بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید آغاز شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: مبلغ سه هزار و ۴۴۱ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در استان همدان توزیع شده است.

توصیفیان افزود: سهم استان همدان از ۱۴۲ هزار و ۴۶۳ میلیارد ریال توزیع استانی در پنج مرحله تسهیلات روستایی ۳.۱۱ درصد به مبلغ سه هزار و ۴۴۱ میلیارد ریال بوده است.

وی گفت: استان همدان بر اساس شاخص‌هایی از جمله نسبت مبلغ عقد قرارداد طرح‌های ارسالی به سهمیه با ۱۱۵ درصد رتبه نخست کشوری و نسبت مبلغ طرح‌های ارسالی به بانک‌های عامل به سهمیه رتبه دوم کشور را دارد.

وی تحقق این امر مهم را ناشی از تعامل و همکاری بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی با کمیته‌های فنی – استانی و شهرستانی دانست و گفت: از نظر کیفی نیز استان همدان از استان‌های برتر است.

توصیفیان برگزاری جلسات متعدد کمیته فنی برای تصویب طرح‌هایی در رسته‌های اولویت‌دار استان همدان از جمله طرح‌های گردشگری و بوم گردی، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، بسته‌بندی و فرآوری محصولات کشاورزی، پوشاک و کیف و کفش و صنایع چوبی را از اقدامات مؤثر برشمرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: همچنین در راستای شفاف‌سازی علاوه بر نظارت مستمر توسط کمیته‌های نظارت استانی و شهرستانی و نظارت قبل، حین و بعد از اجرای طرح توسط دستگاه‌های متولی فهرست طرح‌های پرداختی در سایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتشر شده است.

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا