نشریه نانو دانشگاه آزاد اسلامی برگزیده جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران کشور

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی، علی جهان مدیرکل امور کتابخانه ها، مجلات، انتشارات علمی و علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن گرامیداشت هفته پژوهش، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با تکیه بر پژوهش های دانش بنیان و تحقیقات بنیادی و کاربردی، به حل مشکلات کشور اقدام کرده و زمینه ساز کسب افتخارات بین المللی برای کشور شده است.

وی افزود: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی با کسب رتبه ۹۶ جهانی و رتبه نخست کشوری از نظر تعداد تولیدات علمی در پایگاه شاخص‌های اساسی علم(ESI) متعلق به شرکت کلاریویت آنالتیکس(ISI) به عنوان پیشروترین دانشگاه کشور در امر پژوهش شناخته می شود.

جهان اظهار کرد: سیاستگذاری علم و پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی با هدف پرورش نظریه های علمی و بسط و گسترش آن صورت می گیرد و در این راستا نشریه “Journal of Nanostructure in Chemistry” یکی از این دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی است که در بیست و یکمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور در سال ۱۳۹۹ به عنوان نشریه برگزیده انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه این نشریه از سال ۲۰۱۱ میلادی با هدف چاپ آخرین مقالات علمی در زمینه علوم و فناوری نانو شیمی در دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت کرده، گفت: در این نشریه اعضای هیأت تحریریه خارجی از کشورهای آمریکا، فرانسه، فنلاند، استرالیا، برزیل، ایتالیا، چین، هند، مالزی و ترکیه فعالیت می کنند.

وی افزود: این نشریه از سال ۲۰۱۲ توسط ناشر بین المللی اشپرینگر منتشر و از ابتدای سال ۲۰۱۶ در پایگاه Clarivate Analytics نمایه سازی شده و در آخرین فهرست JCR با کسب ضریب اثربخشی Impact Factor ۴,۰۷۷ به عنوان پراستنادترین مجله ISI ایرانی در تمامی زمینه ها معرفی شد.

جهان با بیان اینکه این نشریه اولین مجله فناوری نانو ایران است که در ISI موفق به اخذ ضریب اثربخشی شده، تصریح کرد: نشریه مذکور با جذب مقالاتی از کشورهای آمریکا، فرانسه، استرالیا، مکزیک، برزیل، فنلاند، چین، هند، ژاپن، اوکراین، مالزی، آلمان، آفریقای جنوبی و … جایگاه بالایی در بین محققان علم نانوشیمی داشته و حدود ۵۸ درصد مقالات چاپ شده از سوی محققان بین المللی از خارج کشور است.

در مراسمی با حضور معاون اول رئیس جمهور و به صورت مجازی از نشریه Journal of Nanostructure in Chemistry به عنوان نشریه برگزیده کشور تقدیر خواهد شد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا