پیمان صالحی: تمامی سامانه‌های نظام نوآوری در پنجره نان تجمیع می‌شود

انتشارات موفقیت‌شناسی

صالحی با اشاره به اینکه تعدد سامانه‌ها مسئله همیشگی اساتید و دانشجویان بوده، گفت: تمامی سامانه‌های نظام نوآوری کشور در پنجره واحد سامانه نان تجمیع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از آنا، «پیمان صالحی»، معاون پژوهشی وزیر علوم در پنجاه و هفتمين اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، مراکز و مؤسسات آموزش عالی و پارک‌های علم و فناوری کشور که امروز چهارشنبه ۲۷ مهرماه در محل سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در حال برگزاری است، در رابطه با کارکرد سامانه نظام ایده‌ها و نیازها(نان)، خاطر نشان کرد: کارکرد این نظام این است که ایده‌ها و نیاز‌ها را به یک پنجره واحد تبدیل کند.

وی افزود: به هم رسانی ایده‌ها و نیاز‌ها با بازار حل مسائل که توسط اساتید در دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، مراکز و مؤسسات آموزش عالی و پارک‌های علم و فناوری کشور است.

صالحی ادامه داد: علاوه بر آن در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری نیز به عنوان پنجره واحد در خصوص نیاز‌ها در کشور تعریف شده است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از سامانه‌ها مانند ایرانداک و همه سامانه‌هایی در حوزه دانش و فناوری قرار است بر اساس برنامه ریزی تمامشان در ذیل این پنجره واحد قرار گیرند، گفت: تمامی سامانه‌های حوزه نظام نوآوری در کشور، تمامی سامانه‌های کشور در این پنجره واحد تعریف می‌شود که نیاز به برنامه ریزی دارد.

وی افزود: مسئله تعدد سامانه‌ها همیشه از سوی اساتید و دانشجویان مطرح بود. نگاه ما به سامانه نان، پنجره واحد نظام نوآوری در کشور است. نوآوری در معنای خودش یعنی نیاز، ایده و عرضهٔ به بازار.

صالحی در پایان خاطر نشان کرد: این سامانه برای تکامل بهتر و همرسانی، نیاز به ایجاد زیر ساخت دارد و این همرسانی باید اتفاق بیفتد و در آنصورت تمامی ایده‌ها و نیاز‌ها به امکانات مالی و امکانات نیروی انسانی وصل می‌شود.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
آنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا