درباره لزوم استفاده از هوش مصنوعی در دادگاه‌های چین تا سال ۲۰۲۵

دادگاه‌های چین باید تا سال ۲۰۲۵ سیستم هوش مصنوعی را در جلسات خود پیاده‌سازی کنند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، دادگاه‌های چین باید تا سال ۲۰۲۵ یک سیستم هوش مصنوعی مناسب برای ارائه پشتیبانی همه جانبه مبتنی بر هوش مصنوعی در تلاش‌ برای بهبود خدمات حقوقی و اجرای عدالت ایجاد کنند.

این دستورالعمل روز جمعه توسط دادگاه عالی خلق، دادگاه عالی چین صادر شد. این دستورالعمل همچنین از دادگاه‌های چینی می‌خواهد تا یک برنامه کاربردی و سیستم نظری برای استفاده از هوش مصنوعی در زمینه‌های قضایی راه‌اندازی کنند و قوانین را تا سال ۲۰۳۰ بهبود بخشند تا اطمینان حاصل شود که این فناوری می‌تواند از کل فرآیند قضایی پشتیبانی کند.

دادگاه عالی گفت که هدف از صدور این دستورالعمل، ترویج ادغام عمیق هوش مصنوعی با کارهای قضایی، تقویت ساختار دادگاه‌های هوشمند و تلاش برای دستیابی به سطح بالاتری از عدالت دیجیتال است.

در این سند حقوقی، این دادگاه، قانونی بودن استفاده از هوش مصنوعی در زمینه‌های قضایی و امنیتی که این فناوری ارائه می‌دهد را برجسته کرده است. این قانون تصریح کرد که ارتقا و کاربرد فناوری نباید به امنیت ملی آسیب برساند، اسرار دولتی را نقض کند یا امنیت داده‌های شخصی را نقض کند.

همچنین تاکید کردند که احکام باید همیشه توسط قضات صادر شود، به این معنی که هوش مصنوعی نمی‌تواند جایگزین قضات در تصمیم‌گیری پرونده‌ها شود. این امر نشان دهنده آن است که نتایج حاصل از استفاده از فناوری می‌تواند به عنوان مرجع تکمیلی در نظارت و مدیریت قضایی عمل کند.

دادگاه عالی روز جمعه گفت که تقویت کاربرد هوش مصنوعی در زمینه‌های قضایی نه تنها به قضات کمک می‌کند تا بار رسیدگی به پرونده‌های بی‌اهمیت را برای بهبود کارایی کاری خود کاهش دهند، بلکه دسترسی مردم به منابع قانونی برای حل مؤثرتر اختلافات‌شان را آسان‌تر می‌کند.

علاوه بر این، برنامه هوش مصنوعی به طور خودکار بی نظمی‌ها در رسیدگی به پرونده را برای تنظیم رفتار قضایی تشخیص می‌دهد. در طول دهه گذشته، دادگاه‌ها در سراسر کشور با افزایش تلاش‌ها در کاربرد فناوری‌های پیشرفته هوشمندتر شده‌اند.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا