همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

اعطا جوایز نوبل ۲۰۲۲

جوایز برندگان نوبل ۲۰۲۲، در سالگرد مرگ آلفرد نوبل، در سالن کنسرت استکهلم سوئد اهدا شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، مراسم اهدای جایزه نوبل ۲۰۲۲، امروز شنبه ۱۹ آذر (۱۰ دسامبر)، در سالگرد مرگ آلفرد نوبل، در سالن کنسرت استکهلم سوئد برگزار شد. در این مراسم، جایزه نوبل فیزیک، شیمی، فیزیولوژی یا پزشکی، ادبیات و جایزه علوم اقتصادی به برندگان اعطا شد.

در مراسم یادشده جایزه نوبل فیزیک به اَلَن اَسپه، جان. اِف کلاسر و آنتون زایلینگر برای انجام «آزمایشات درخصوص فوتون‌های درهم‌تنیده و اثبات نقض نابرابری‌های بل و پیشگام‌بودن در علم اطلاعات کوانتومی» و جایزه نوبل شیمی به کارولین آر. بِرتوزی، مورتِن مِلدال و کِی. بَری شارپلِس به دلیل «توسعه کلیک شیمی و شیمی متعامد زیستی» اهدا شد.

همچنین جایزه نوبل فیزیولوژی یا پزشکی به سوانت پابو برای «اکتشافات درخصوص ژنوم‌های هومینین‌های (انسان‌تباران) منقرض‌شده و تکامل انسان»؛ جایزه نوبل ادبیات به آنی اِرنو برای «شجاعت و دقت بالینی که با استفاده از آن ریشه‌ها، بیگانگی‌ها و محدودیت‌های جمعی حافظه شخصی را کشف می‌کند» و جایزه بانک مرکزی سوئد در علوم اقتصادی به یاد آلفرد نوبل، به بِن بِرنَنکی، داگلاس دایموند و فیلیپ دیبویگ برای «تحقیق درباره بانک‌ها و بحران‌های مالی» تعلق گرفت.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا