یوسف نوری: پارک‌های دانش‌بنیان و خانه‌های خلاق به روی دانش‌آموزان باز می‌شود

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه باید سکوی استعدادیابی برای دانش‌آموزان داشته باشیم به گونه‌ای که در هرساحت تربیتی استعداد‌هایی شناسایی و شکوفا شوند گفت: سکوی استعدادیابی در حال اجرایی شدن است و مقدمات آن فراهم شده است. پس از شناسایی استعداد‌ها باید دانش آموزان را به سمت مراکز علمی هدایت کنیم که وزارت علوم هم استقبال و آمادگی‌اش را اعلام کرده است.

 به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از آنا، «یوسف نوری» در آیین تجلیل از برگزیدگان پژوهش در وزارت آموزش و پرورش که در اردوگاه دانش‌آموزی باهنر برگزار شد با بیان اینکه تبدیل علم و دانش به فناوری در شما تجلی یافته و برای ما کفایت می‌کند گفت: باید دانش‌آموزان به این سمت و سو هدایت شوند. انسان اگر بخواهد مسیر کمال را طی کند راهی جز این ندارد که در راستای توسعه علم حرکت کند.

وی افزود: برخی انگاره‌ها باید تغییر کنند. اگر جامعه دانش‌بنیان نباشد تولید ندارد و اگر تولید نداشته باشد اشتغال هم ندارد. جامعه دانش‌بنیان در آموزش و پرورش ساخته می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پایه‌های اولیه توسعه در آموزش و پرورش ساخته می‌شود اظهار کرد: مدرسه، دوره شروع و پایه است و اگر آن را دریابیم جامعه ما از نظر تولید و اشتغال دچار تحول خواهد شد و اگر تمرکزشان فقط بر دانشگاه باشد و از این دوره غفلت کنیم اشتغال ناپایدار و تولید غیربهره ور است کمااینکه به دلیل عدم توجه به این دوره‌ها بهره وری در برخی بخش‌های اقتصادی وضعیت مناسبی ندارد و بعضا در برخی موارد منفی است.

نوری افزود: آموزش و پرورش آمادگی لازم را دارد تا با همکاری وزارت علوم، معاونت علمی ریاست جمهوری و … این زنجیره ارزش را تکمیل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید سکوی استعدادیابی برای دانش‌آموزان داشته باشیم به گونه‌ای که در هرساحت تربیتی استعداد‌هایی شناسایی و شکوفا شوند گفت: سکوی استعدادیابی در حال اجرایی شدن است و مقدمات آن فراهم شده است. پس از شناسایی استعداد‌ها باید دانش‌آموزان را به سمت مراکز علمی هدایت کنیم که وزارت علوم هم استقبال و آمادگی‌اش را اعلام کرده که خانه‌های خلاق، مراکز رشد، خانه‌های نوآوری و پارک‌های دانش‌بنیان به روی دانش‌آموزان باز است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: رئیس جمهور هم بر اردو‌های پیشرفت تاکید دارند و باید زمینه را فراهم کنیم تا بچه‌ها بروند و ببینند که چه کار‌هایی انجام شده است و ما در قله‌های علم قرار گرفته‌ایم.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
آنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا