تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان زندان‌ها و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره منعقد شد

انتشارات موفقیت‌شناسی

نشست امضاء تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان زندان‌ها و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با حضور روسای این دو دستگاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، تفاهم‌نامه همکاری میان «سازمان زندان‌ها» و «سازمان نظام روانشناسی و مشاوره» کشور، با حضور روسای این دو نهاد و درجهت ارتقاء اهداف اصلاحی و تربیتی در زندان‌ها به امضاء رسید.

محمدی رئیس سازمان زندان‌ها در این نشست، روان‌شناسان را یاری‌گر مسئولین در کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست و افزود: محور ما در اداره زندان‌ها مبانی علمی و دانایی است؛ مهمترین رسالت‌مان را نیز اصلاح و درمان زندانیان می‌دانیم که بی‌شک یکی از راه‌های آن شناخت شخصیت مددجویان است که از بدو ورود زندانی معیار عمل ما قرار می‌گیرد.

محمدی افزود: ما خود را مکلف به ارائه خدمات به زندانیان و خانواده آنان و حتی جامعه زندانبانی می‌دانیم که خدمات مشاوره نیز در این زمره است. نقطه آمال ما نیز این است که با مداخلات روان‌شناسی در ابعاد فرهنگی و تربیتی، مانع بازگشت مجدد زندانیان به چرخه جرم باشیم.

در بخش دیگری از این نشست رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: در سال‌های اخیر تلاش کرده‌ایم امر روانشناسی و مشاوره را فرهنگ‌سازی کرده و وارد برنامه زیستی توده‌های مردم کنیم. این خدمات باید در سفره مردم باشد که جامعه زندانیان، خانواده‌های‌شان و حتی کارکنان زحمتکش این سازمان هم مثل دیگران می‌توانند مشمول خدمات این حوزه باشند.

وی یادآور شد: کسانی که در زندان هستند، اغلب دچار اشتباه شده‌اند امیدوارم بتوان بواسطه این تفاهم‌نامه و با راه‌اندازی کارگروه مشترک و راه‌اندازی دفاتر مرکز مشاوره در زندان‌ها، به اهداف اصلاحی‌ و تربیتی زندانبانی کمک کنیم.

در این جلسه جمعی از مدیران ستادی هر دو سازمان حضور داشتند و اهداف مشترک و ابعاد همکاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا