از سامانه تسهیلات ناشران و کتابفروشان رونمایی شد

انتشارات موفقیت‌شناسی

آئین رونمایی از سامانه تسهیلات ناشران و کتابفروشان ظهر امروز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه در کوشک کتاب نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

 به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از آنا، آئین رونمایی از سامانه تسهیلات ناشران و کتابفروشان ظهر امروز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه در کوشک کتاب نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

بر اساس این گزارش، در ابتدای این مراسم، محمدحسین ظریفیان به عنوان نخستین سخنران پشت تریبون قرار گرفت و گفت: باتوجه به اینکه توجه به حوزه فرهنگ و به طور خاص کتاب و رونق این حوزه از وعده‌های این دولت و نگاه و سیاست کلی نظام است، امروز شاهد رونمایی از سامانه‌ای جدید در حوزه تسهیلات به ناشران و کتابفروشان کشور هستیم.

وی ادامه داد: در این دوره از نمایشگاه شاهد حضور مجازی کتابفروشان هستیم و وجود ظرفیت موجود باعث شده در سامانه جدید به جایگاه کتابفروشان نیز توجه شود.

وی افزود: در این سامانه با همکاری چهار وزارتخانه کشور، نیرو، نفت و ارتباطات برای مسائل سخت‌افزاری ناشران و کتابفروشان مثل قیمت حامل‌های انرژی و هزینه ارسال مرسولات و… تسهیلاتی در نظر گرفته شده است. امیدواریم با ظرفیت‌های دیگری که وزارت ارشاد فراهم میکند، شاهد باشیم دغدغه مخاطبان و تولیدکنندگان نسبت به قیمت کتاب نیز مرتفع شود. در حال حاضر از میان ناشران فعال، بخش قابل توجهی در دسته استفاده کنندگان این تسهیلات قرار خواهند گرفت. از میان این کتابفروشان نیز ساماندهی مناسبی صورت میگیرد و با حمایت وزارتخانه‌های مختلف در سال جاری این تسهیلات را درباره تعرفه پستی و قیمت‌های حامل‌های انرژی و… خواهیم داشت.

ظریفیان در پایان سخنانش اضافه کرد: اهتمام معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این مسئله یک اهتمام دائم بوده و امیدواریم نتایج این تلاش‌ها در حوزه فکر و فرهنگ و کتاب خود را به نمایش بگذارد.

در ادامه برنامه مدیران سامانه و نمایندگان ناشران، در کنار یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزارت ارشاد روی سن حاضر شدند و به طور رسمی از سامانه تسهیلاتی جدید رونمایی شد.

پس از این بخش نماینده‌ای از سامانه توضیحاتی درباره چگونگی کارکرد آن را برای ناشران و کتابفروشان ارائه داد.

در بخش پایانی جلسه نیز احمدوند پشت تریبون قرار گرفت و گفت: خدا را شاکریم که شاهد راه‌اندازی این امکان قانونی که برای کتابفروشان و انتشاراتی ها مصوب شده بود، هستیم. امیدواریم با راه‌اندازی این سامانه ناشران و کتابفروشان بتوانند از این تسهیلات قانونی بهره‌مند شوند. موانع فعالیت‌های فرهنگی باید برطرف شود و بهترین روش در این زمینه نیز کاهش هزینه‌هاست. این سامانه می‌تواند هزینه‌های جاری ناشران و کتابفروشان در رابطه با مسائلی همچون قیمت حامل‌های انرژی یا ارسال بسته‌های پستی را کاهش دهد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
آنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا