سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

ایمان شمسایی: جوایز جشنواره ملی رسانه‌ها در امتیازبندی آن‌ها تاثیر مستقیم دارد

مدیرکل مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اهدای نمره تشویقی در نظام رتبه‌بندی رسانه‌ها توسط معاونت مطبوعاتی برای برگزیدگان جشنواره خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ایمان شمسایی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اهدای نمره تشویقی در نظام رتبه‌بندی رسانه‌ها توسط معاونت مطبوعاتی برای برگزیدگان جشنواره خبر داد.

شمسایی با بیان اینکه این معاونت در هر فصل تقویمی، اقدام به رتبه‌بندی رسانه‌های داخلی می‌کند، افزود: در هر فصل برای رتبه بندی رسانه‌ها یک سری شاخص‌ها اعلام می‌شود که بر این اساس، رسانه‌ها از یک تا صد نمره بندی می‌شوند.

شمسایی با اشاره به اینکه بر اساس این نمره بندی، روزنامه‌ها در چهار سطح درجه‌بندی می‌شوند اظهار داشت: این نمرات اثر مستقیمی در آگهی‌های دولتی‌ها و یارانه دارد که بر اساس تصمیم معاونت مطبوعاتی در شاخص‌های فصلی پیش رو که در مهرماه جمع‌بندی می‌شود، هر روزنامه‌ای که در هر یک از بخش‌های جشنواره ملی رسانه‌های ایران حائز رتبه برتر شود به میزان هر یک مطلب برگزیده یک نمره مستقیم به آن رسانه اهدا می‌شود که در ارزیابی معاونت در مهرماه سال جاری اعمال خواهد شد.

شمسایی این نمره تشویقی را هدیه معاونت مطبوعاتی برای رسانه‌های فعال در جشنواره خواند. مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی همچنین به امتیاز برگزیدگان به منظور دریافت کارت حرفه‌ای خبرنگاری اشاره کرد و گفت: برای این عزیزان مسیر اهدای کارت حرفه‌ای خبرنگاری تسریع خواهد شد. البته به همه عزیزانی که شاخص‌های سامانه جامع رسانه را داشته باشند این کارت تعلق می‌گیرد.

همچنین در اولویت قرار گرفتن برگزیدگان جشنواره در سفر‌های خارجی که در برنامه معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از نکات دیگری بود که شمسایی اظهار داشت و افزود: معاونت مطبوعاتی در نظر دارد از برندگان جشنواره برای برنامه سفر‌های خارجی دعوت کند. چندین رایزن فرهنگی ایران در کشور‌های اروپایی و همچنین کشور‌های هند، روسیه و چند کشور دیگر اعلام آمادگی برای میزبانی از این سفر کردند که به زودی مقصد این سفر‌ها اعلام خواهد شد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا