همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

شرط سنی ۲۲ سال تمام برای معلم شدن از سال ۱۴۰۳ تصویب شد

دبیر کل شورای عالی آموزش‌وپرورش از تصویب شرط سنی ۲۲ سال تمام برای معلم شدن و ورود به آموزش‌وپرورش از سال ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از آنا، در هزار و بیست و هشتمین جلسه شورای عالی آموزش‌وپرورش که با حضور وزیر آموزش‌وپرورش، دبیر کل شورای عالی و سایر اعضای آن در سالن جلسات وزارت آموزش‌وپرورش برگزار شد، «شرایط و شایستگی‌های جذب داوطلبان ورود به آموزش‌وپرورش از مسیر آزمون سراسری» پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.

محمود امانی دبیر کل شورای عالی آموزش‌وپرورش در این خصوص گفت: به استناد ماده واحده «نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی» مصوبه جلسه ۸۳۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر شناسایی، جذب و اختیارات شورای عالی آموزش‌وپرورش، وزارت آموزش‌وپرورش موظف است منابع مورد نیاز خود را برای مشاغل آموزشی و تربیتی را از مسیر آزمون سراسری و بر اساس قانون متعهدین به خدمت در آموزش‌وپرورش با رعایت مفاد این آیین‌نامه جذب کند.

وی افزود: آیین‌نامه «شرایط و شایستگی‌های جذب داوطلبان ورود به آموزش‌وپرورش از مسیر آزمون سراسری» در ۵ ماده و ۸ تبصره به تصویب شورای عالی رسید که شامل شرایط و شایستگی‌های عمومی و اختصاصی داوطلبان و سایر موارد مندرج در این آیین‌نامه است.

 امانی تأکید کرد: داشتن حداکثر ۲۲ سال تمام، برخورداری از سلامت جسمانی و روانی کامل و توانایی حسن انجام وظایف محوله، تعیین وضعیت نظام وظیفه، نداشتن اعتیاد به هر نوع مواد مخدر از جمله مهم‌ترین شرایط عمومی داوطلبان برای ورود به آموزش‌وپرورش است.

دبیر کل شورای عالی آموزش‌وپرورش با اشاره به شرایط اختصاصی داوطلبان برای ورود به آموزش‌وپرورش گفت: سهم تأثیر سوابق تحصیلی، تراز نمره علمی حداقل ۷۰۰۰ در زیرگروه‌های آزمایشی مربوط در آزمون سراسری، کسب امتیاز تعیین شده در مصاحبه، تعیین وضعیت اشتغال و تحصیل، داشتن شرایط و شایستگی‌های حرفه معلمی و … از جمله شرایط اختصاصی برای جذب در آموزش‌وپرورش است.

امانی اظهار کرد: بررسی و تأیید شایستگی‌های عمومی و تخصصی داوطلبان به عهده وزارت آموزش‌وپرورش خواهد بود و همچنین جلب مشارکت وزارتخانه‌های بهداشت درمان و آموزش پزشکی، علوم تحقیقات و فناوری و سایر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های ذی‌ربط ضروری است.

دبیر کل شورای عالی آموزش‌وپرورش تأکید کرد: داوطلبانی مجاز به ثبت‌نام و ورود به مراحل جذب خواهند بود که تمامی شرایط مندرج در این مصوبه را داشته باشند؛ چنانچه فردی با اطلاعات نادرست پذیرفته شود و یا متعاقب آن مشخص شود که شرایط لازم را نداشته است در هر مرحله از ثبت‌نام تحصیل یا استخدام آزمایشی و قطعی، قبولی وی لغو و مطابق قانون و مقررات با وی رفتار خواهد شد.

وی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ شرط سنی ۲۴ سال اعمال می‌شود.این مصوبه پس از تأیید رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی آموزش‌وپرورش برای اجرا به وزارت آموزش‌وپرورش ابلاغ خواهد شد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
آنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا