همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

مرکز نوآوری لنسر شریف برای دانش‌آموزان افتتاح شد

مرکز نوآوری لنسر با هدف توسعه و رشد دانش‌آموزان ۷ الی ۱۷ سال در زمینه برنامه‌نویسی و رباتیک و اینترنت اشیا و هوش مصنوعی در ایستگاه نوآوری شریف افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، مرکز نوآوری لنسر (سه‌شنبه ۱۰ مردادماه) با حضور دانش‌آموزان، مدیران و کارکنان این مجموعه و مسئولان وزارت آموزش و پرورش و معاونت علمی ریاست جمهوری و مهمانانی از پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس و ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان دیجیتال معاونت علمی افتتاح شد.

این مرکز که در جهت توسعه و رشد دانش‌آموزان ۷ الی ۱۷ سال در زمینه برنامه‌نویسی و رباتیک و اینترنت اشیا و هوش مصنوعی فعالیت می‌کند، در ایستگاه نوآوری شریف با سرمایه‌ای بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال افتتاح شد. موسس این مرکز نوآوری شرکت دانش پژوهان ورنای آتی از شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس است.

در ابتدای این مراسم، رامبد دانش‌پژوه؛ مدیر مجموعه لنسر شریف در خصوص این مجموعه و اهداف آن گفت: هدف این نوآوری تغییر دنیای پیرامون ما است. مرکزی که به تحولات فناوری امروز و آینده با تلاش‌ها و خلاقیت‌های دانش‌آموزان پاسخ می‌دهد. امیدوارم این افتتاحیه شروعی تازه برای ما و یک آغاز وعده‌آور برای رویاپردازی و خلق‌آفرینی و برای ایجاد تغییراتی در سیستم آموزشی کشور باشد. در این مرکز ما به دنبال کشف ایده‌های جدید و آزمایش راه‌های مختلف هستیم. در این مرکز اشتیاق برای پیشبرد علم و دانش بی‌نهایت است.

در ادامه این مراسم احسان کشتکاری؛ نماینده ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان دیجیتال معاونت علمی و فناوری با اشاره به پیشرفت تکنولوژی، دانش آموزان از سنین پایین نیاز به این دارند که با دنیای کسب و کار آشنا شوند. و مراکزی مانند لنسر شریف برای همین منظور ایجاد شده‌اند که امیدواریم، شرایطی ایجاد شود که بر اساس تکنولوژهای پلتفرمی شرایط برای استفاده همه دانش‌آموزان کشور به خصوص در مناطق محروم نیز مهیا شود.

در ادامه این مراسم، مهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر با دو موضوع اساسی در این حوزه مواجه هستیم. نخست باید به مسئله نوآوری دانش‌آموزی و آموزش‌های مبتنی بر فناوری اشاره کرد. این دو جزو موضوعات اساسی کشور محسوب می‌شوند. یک تقاضای اجتماعی برای رشد این حوزه وجود دارد و نوجوانان و جوانان علاقه زیادی به این مباحث دارند. این نیاز نیز از نسل z نشات می‌گیرد. از این جهت توجه به موضوع فناوری و نوآوری و رشد خلاقیت مورد تاکید و توجه وزارت آموزش و پروش است.

شقایق حق‌جوی جوانمرد؛ سرپرست مرکز توسعه راهبردی معاونت علمی، فناوری و دانش‌بنیان ریاست جمهوری در این مراسم خطاب به دانش‌آموزان و نوجوان گفت: همه اینجا هستیم تا به نوجوان و دانش‌آموزان بگویم که چقدر برای ما اهمیت دارند و تا به چه میزان درست و خوب بزرگ شدن آن‌ها اهمیت دارد. ما تلاش داریم تا نوجوانان در دوره‌ بزرگسالی خود از ما موفق‌تر و پیشرفته‌تر باشند. امروز با هم می‌خواهیم افتتاح مرکزی که به دانش‌آموزان آموزش‌های مناسبی را ارائه می‌دهد جشن بگیریم.

همچنین در بخشی از مراسم، از پلتفرم هوش مالی لنسر کوین رونمایی شد. این پلتفرم با هدف آشنایی دانش‌آموزان این مرکز با حوزه‌ ارزهای دیجیتال راه‌اندازی شده است. در انتهای این برنامه از دانش‌آموزان برتر این مرکز در سال گذشته که توسط مجموعه سیم کارت انارستان بورسیه تحصیلی شده بودند تقدیر شد و ایستگاه نوآوری شریف هزینه بورسیه دوره‌ی پیشرفته دانش‌آموزان این مرکز را به عهده گرفت. 

انتهای پیام

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا