همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

دوره کاردانی فنی تست سامانه‌های نرم‌افزاری در دانشگاه جامع علمی کاربردی تصویب شد

با تصویب شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی، در راستای تربیت نیروی انسانی توانمند متناسب با مشاغل نوظهور برای نخستین بار دوره کاردانی فنی تست سامانه‌های نرم افزاری در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از آنا، علیرضا جمالزاده مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی درسی دانشگاه با اعلام این خبر اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مراحل در چرخه توسعه نرم افزار، تست نرم افزار است بطوریکه انجامِ دقیق و اصولی مرحله تست نرم افزار باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه ساخت نرم افزار و از تبدیل شدن باگ‌ها به نقص‌های بزرگ جلوگیری خواهدکرد.

وی افزود: فرآیند تست و ارزیابی نرم افزار چالش پیچیده‌ای است که نیازمند فراگیری اصول و روش‌های آن است و دوره کاردانی فنی تست سامانه‌های نرم افزاری ناظر بر تربیت دانش آموختگانی برای پاسخگویی به این چالش است.


مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی درسی دانشگاه جامع علمی کاربردی در ادامه گفت: این رشته بر مبنای نیازسنجی آموزشی و با مشارکت تیمی از متخصصان و صاحب نظران، با هدایت مستقیم دانشگاه در ذیل گروه صنعت در سال جاری تدوین، تصویب و مقرر شد تا در مراکزی که شرایط، تجهیزات و امکانات مورد نظر را دارند، تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی اجرا شود.


دبیر شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی تصریح کرد: دانش آموختگان این رشته با گذراندن دروسی، چون روش‌های آزمون عملکرد و کاربردپذیری، ابزار‌های آزمون نرم افزار، خودکارسازی آزمون نرم افزار و مدل‌سازی فرآیند با BPMN و با داشتن قابلیت هایی، چون شناخت انواع تست‌های نرم افزاری، به کارگیری ابزار‌های تست عملکرد و انجام انواع تست‌های نرم افزاری و مقایسه آن‌ها می‌توانند شغل آزمونگر، مستندساز فرآیند‌های تولید و آزمون نرم افزار و پشتیبان سامانه نرم افزاری را احراز کنند.


مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی درسی دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار کرد: علاقمندان به تحصیل در این رشته می‌توانند ضمن مشاهده سرفصل دروس رشته مذکور در بخش سرفصل برنامه‌های مصوب در پرتال اطلاع رسانی دانشگاه جامع علمی کاربردی به نشانی uast.ac.ir، در پذیرش جدید دوره‌های کاردانی دانشگاه که تا ۱۶ شهریورماه ادامه دارد ثبت نام کند. 

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
آنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا