مجید پوراحمدی: توانمندسازی هنرمندان و حمایت از آنها اولویت جدی صندوق اعتباری هنر است

مشاور وزير فرهنگ و مدير عامل صندوق اعتباري هنر در ديدار با سيد علی موسوی گرمارودی نويسنده و شاعر معاصرانقلاب و شعرهای آئينی و علی شيرازی خطاط و خوشنويس کشور ، با اشاره به ارائه انواع خدمات و تسهيلات به اعضاي اين صندوق، توانمندسازی، حمايت همه جانبه از هنرمندان و معرفی آثار آنها در خارج از مرزهای کشور را از اولويت‌های اين مجموعه برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر، سید مجید پوراحمدی در این دیدار که در محل ساختمان هنر انجام گرفت با گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای گرانقدر این دوران، به تشریح برخی از فعالیت‌ها و عملکردهای شاخص صندوق اعتباری هنر به ویژه در این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی اشاره و تأکید کرد: تکريم شان و منزلت هنرمندان شاخص عرصه فرهنگ و هنر از جمله اولويت‌ها و برنامه‌های اصلی صندوق اعتباری هنر است که با اجراي برنامه‌های مختلف حمايتی، در جهت تحقق آنها اقدام و تلاش می‌کنیم.

مشاور وزیر فرهنگ و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در ادامه معرفی آثار هنرمندان و برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و هنری آنها در خارج از مرزهای کشور را از برنامه‌ها و اولویت‌های صندوق اعتباری هنر برشمرد که با جدیت در حال پیگیری است.
پوراحمدی تصریح کرد: ما وارث تمدن چند هزار ساله‌ایم. ظرفیت کم نظیری در حوزه فرهنگ و هنر  داریم که از این موقعیت می توانیم به خوبی استفاده کنیم. 

وی در ادامه افزود: هنرمند ایرانی دارای ذوق و قریحه است. وظیفه ماست که بستر لازم برای شکوفایی استعدادهای این سرزمین را فراهم کنیم و ظرفیت‌های ناشناخته  و سود آور فرهنگ و هنر کشور را کشف کنیم.

در ادامه این دیدار علی موسوی گرمارودی نویسنده و شاعر معاصر نیز با قدردانی از خدمات و فعالیت های صندوق اعتباری هنر، اهتمام ویژه و توجه مسئولان این صندوق و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به هنرمندان را  کاری ارزشمند و قابل تقدیر عنوان کرد.

این مترجم قرآن و نهج‌البلاغه و چهره ماندگار کشور همچنین با اشاره اینکه جمهوری اسلامی ایران از لحاظ شعر ، فرهنگ، هنر و تمدن کشوری غنی و صاحب نام در دنیاست، بر توجه هرچه بیشتر به شعر آئینی و انقلاب تاکید کرد.

درادامه نیز علی شیرازی خطاط و خوشنویس کشور هم با تقدیر از ارائه انواع خدمات و تسهیلات از سوی صندوق اعتباری هنر به هنرمندان، پیشنهاد کرد تا با کمک و همراهی صندوق اعتباری هنر نسبت به برگزاری نمایشگاه‌های مختلف معرفی آثار هنرمندان در عرصه‌های مختلف در خارج کشور اقدامات لازم بعمل آید چرا که از این طریق با فروش آثار هنرمندان هم برای کشور ارز آوری دارد و هم باعث کمک به معیشت اهالی فرهنگ و هنر خواهد شد.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا