سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

عبدالحسین خسروپناه: مولفه‌های جدیدی به آیین‌نامه ارتقای اساتید اضافه می‌شود

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در دیدار با جامعه دانشگاهی و حوزوی استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که نیاز بود اصلاحاتی در آیین‌نامه ارتقای اساتید صورت گیرد و وزارت علوم در حال نهایی‌سازی آن است که برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از آنا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در دیدار با جامعه دانشگاهی و حوزوی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره تغییر رویکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: با اولویت قرارگاهی شدن این شورا، علاوه بر تثبیت و تقویت ستاد‌های چهارگانه، میز‌هایی را ذیل آن‌ها ایجاد کرده‌ایم تا به صورت موضوع محور به پدیده‌ها نگاه علمی داشته باشند.

وی با اشاره به موضوع رصد و ارزیابی مصوبات و اولویت‌ها بیان کرد: اداره کشور با علم است، باید به مسائل مختلف کشور نگاه علمی داشت، در این زمینه هیئت‌های اندیشه‌ورزی را در استان‌ها شکل داده‌ایم که متشکل از اساتید هستند و موضوعات را از بعد علمی مورد بررسی قرار می‌دهند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره آیین‌نامه ارتقای اعضای هیئت علمی گفت: در بسیاری از دانشگاه‌های برتر جهان آیین‌نامه‌ها متناسب با نیاز‌ها تغییر می‌کند، در کشور ما هم نیاز بود اصلاحاتی در آیین‌نامه ارتقای اساتید صورت گیرد که وزارت علوم در حال نهایی‌سازی آن است و برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه خواهد داد.

خسروپناه عنوان کرد: مولفه‌های جدیدی به آیین‌نامه ارتقای اساتید اضافه خواهد شد، هیئت‌های اندیشه ورز استانی می‌توانند در این زمینه نظرات خود را ارائه دهند.

وی با بیان اینکه مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی کلیدی و تمدنی است، ادامه داد: اسنادی نظیر نقشه جامع علمی کشور و سند امنیت غذایی جزء اسناد تمدنی شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند، در آینده نزدیک سند هوش مصنوعی و سند کوانتوم نیز تدوین خواهد شد، برخی از تصمیم‌گیری‌های دیگر نظیر انتخاب روسای دانشگاه‌ها و تعیین روز‌های جدید در تقویم رسمی کشور از سوی شورا‌های اقماری شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
آنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا