راه‌اندازی مدرسه دیجیتالی اُتیسم

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مدیرعامل موسسه «انجمن زندگی‌بخش کارآمد» از برپایی نمایشگاه آثار هنری کودکان اُتیسم و راه‌اندازی مدرسه اُتیسم به‌صورت مجازی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، شکوه سادات علیزاده مقدم، مدیرعامل موسسه «انجمن زندگی‌بخش کارآمد» در جمع خبرنگاران گفت: این موسسه در حوزه توانمندسازی و مداخله‌های موثر در طیف اتیسم در حال فعالیت است و در موسسه تاک (تربیت اتیسم کارآمد) با رویکرد رفتار درمانی برای آموزش و توانمندسازی کودکان اتیسم فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: در این موسسه، کودکان اتیسم پس از آنکه آموزش دیدند، کلاس‌های مداوم آموزشی و رفتار درمانی را می‌گذرانند. در کنار آن، کلاس‌های هنر درمانی نیز برگزار می‌شود. این دوره‌های هنری شامل نقاشی، موسیقی و سفالگری است که کودکان در این فضای هنری در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و علاوه بر تقویت حسی و حرکتی، از آرامش فضای هنری بهره می‌برند.

او گفت: برگزاری این دوره‌ها منجر به خلق آثار هنری بسیار ارزشمندی شده که در قالب یک نمایشگاه هنری به‌نمایش درآمده است. این آثار ویژه کودکان اتیسم ساکن در قم و تهران است و بازدید آن برای عموم آزاد است.

وی توضیح داد: این نمایشگاه از چهارشنبه، هشتم آذر ماه تا جمعه، دهم آذر ماه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ در محل موسسه تاک واقع در تهران خیابان نجات‌اللهی، خیابان کلانتری، پلاک ۶۹ واحد ۱ برپا خواهد بود.

مدیرعامل موسسه انجمن زندگی‌بخش کارآمد با اشاره به هدف از برگزاری این نمایشگاه، اظهار کرد: این نماشگاه برگرفته از آثار کودکان اتیسم است که تلاش کردیم به خانواده‌ها و جامعه، این نکته را یادآور شویم که تفاوت می‌تواند منشأ خلق ارزش باشد.

وی از راه‌اندازی مدرسه اتیسم به‌صورت مجازی خبر داد و گفت: در این مدرسه، مطالبی درباره اختلال اتیسم وجود دارد که خانواده‌ها، متخصصان، مربیان و حتی کودکان اوتیسم می‌توانند از محتوای آموزشی آن استفاده کنند.

علیزاده مقدم درباره فعالیت انجمن اتیسم در قم نیز بیان کرد: در قم، موسسه انوار آفتاب در حال فعالیت است که زیر نظر موسسه تهران است.

انتهای پیام

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا