معرفی دانش‌آموخته دانشگاه شریف به عنوان عضو ارشد آکادمی ملی مخترعین آمریکا

 دکتر سهیل غیاثی دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف و استاد دانشگاه کالیفرنیا – دیویس به عنوان عضو ارشد آکادمی ملی مخترعین آمریکا «NAI» معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، آکادمی ملی مخترعان دکتر غیاثی دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف و استاد مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه کالیفرنیا، دیویس را به عنوان عضو ارشد آکادمی خود در سال ۲۰۲۴ برگزید.

عضویت ارشد این آکادمی به دانشمندان، اعضای هیات علمی و مدیران فعالی که موفقیت قابل توجه در ثبت اختراع و تجاری‌سازی فناوری در جهت بهبود رفاه جامعه داشته‌اند، اعطا می‌شود.

تحقیقات دکتر غیاثی بر فناوری‌های مبتنی بر سامانه‌های نهفته متمرکز است. این سامانه‌ها، رایانه‌هایی هستند که برای انجام یک عملکرد مشخص با محدودیت‌هایی خاص طراحی شده‌اند. یکی از نمونه کارهای نوآورانه دکتر غیاثی در این زمینه، فناوری اکسی متری جنین Transabdominal یا TFO است.

فناوری اکسی‌متری جنین Transabdominal یا TFO برای زنان باردار استفاده می‌شود. این دستگاه مستقیماً سطح اشباع اکسیژن را در نوزادان در حین زایمان یا تولد کنترل می‌کند و به پزشکان در خصوص نحوه مداخله برای پیشگیری از خفگی جنین کمک می‌کند. این فناوری با ارائه معیارهای بهتری به کمک پزشکان آمده است تا به حل یک مشکل حیاتی و طولانی مدت سلامت جهانی کمک کند. در حال حاضر نیز دانشمندان در حال انجام مطالعات بر روی بیماران هستند.

براساس اعلام دانشگاه صنعتی شریف، آکادمی ملی مخترعین آمریکا ( NAI ) در طول کنفرانس سالانه خود که از ۱۶ تا ۱۸ ژوئن(۲۷ تا ۲۹ خردادماه ۱۴۰۳) در رالی کارولینای شمالی برگزار می‌شود که قرار است در این کنفرانس از دکتر غیاثی و سایر برگزیدگان ۲۰۲۴ تجلیل شود.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا