صعود عموزاد، یزدانی و نخودی به فینال قهرمانی آسیا 2024

رحمان عموزاد، امیرمحمد یزدانی و محمد نخودی با شکست رقیبان خود راهی دیدار فینال کشتی آزاد قهرمانی آسیا شدند اما محمدحسین محمدیان با شکست برابر قهرمان جهان از رسیدن به فینال بازماند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا،‌ در پایان دور مقدماتی ۵ وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ در بیشکک قرقیزستان،‌ رحمان عموزاد در ۶۵، امیرمحمد یزدانی در ۷۰ و محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم راهی فینال شدند اما محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم با شکست مقابل دارنده مدال طلای جهان از رسیدن به فینال بازماند. ابراهیم خواری در وزن ۵۷ کیلوگرم نیز راهی گروه بازنده‌ها شد.

در وزن ۵۷ کیلوگرم، ابراهیم خواری در دور نخست به مصاف اودیت دارنده مدال طلای جوانان آسیا ۲۰۲۳ از هند رفت و در پایان با نتیجه ۱۰ بر ۸ شکست خورد و با توجه به راهیابی کشتی گیر هندی به فینال، خواری راهی گروه بازنده ها شد تا برای کسب مدال برنز تلاش کند. کشتی گیر هند در فینال به مصاف کنتو یومیا از ژاپن می رود.

در وزن ۶۵ کیلوگرم، رحمان عموزاد، دارنده مدال طلای جهان و ۲ طلای آسیا، در دور نخست مقابل ژولدوشبیکوف‌ دارنده مدال‌های طلای امیدهای جهان ۲۰۱۹ و طلای بزرگسالان آسیا ۲۰۲۰ از قرقیزستان در یک مبارزه سخت با نتیجه ۴ بر ۲ به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در دومین مبارزه مقابل سئون یو هو از کره جنوبی با نتیجه قاطع ۷ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. عموزاد در نیمه نهایی مقابل عباس رحمان اف از ازبکستان به روی تشک رفت و در پایان با امتیاز عالی ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی دارنده ۲ مدال نقره جهان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل عثمان اف دارنده مدال برنز جهان ۲۰۲۱ از قرقیزستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۹ بر ۴ به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. یزدانی در این مرحله مقابل مصطفی احمداف از تاجیکستان با نتیجه ۸ بر ۳ به برتری رسید و راهی فینال شد. یزدانی برای کسب مدال طلا باید از سد یوشینوسوکه آئویاگی از ژاپن بگذرد.

در وزن ۷۹ کیلوگرم، محمد نخودی دارنده ۲ مدال نقره و یک برنز جهان، پس از استراحت در دور نخست، به مصاف سیف الدین اف، کشتی‌گیر روسی الاصل از بحرین که چندی پیش به مدال طلای جام یاشاردوغو رسید، رفت و در پایان به سختی با نتیجه ۵ بر ۴ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. نخودی در نیمه نهایی مقابل ماگومت اولویف از تاجیکستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه قاطع ۱۱ بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم، محمدحسین محمدیان، دارنده مدال برنز جهان ۲۰۱۴ و ۲ طلای آسیا، پس از استراحت در دور اول، مقابل اولزیسایخان از مغولستان در همان ۳ دقیقه نخست با امتیاز ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در نیمه نهایی و در حساس ترین مبارزه این رقابت ها، مقابل احمد تاج الدین اف کشتی گیر روسی الاصل بحرین و دارنده مدال طلای جهان ۲۰۲۳ به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه سنگین ۸ بر ۲ شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند. محمدیان برای کسب مدال برنز بعد از ظهر امروز پنج‌شنبه به روی تشک می‌رود.

تاج الدین اف ۲۰ ساله در رقابت‌های جهانی سال گذشته مقابل غول‌های کشتی جهان در این وزن همچون کایل اسنایدر آمریکایی و عبدالرشید سعدالله یف ملقب به تانک روس، به برتری رسید و صاحب مدال طلای جهان شد.

رقابت‌های فینال و رده‌بندی ۵ وزن کشتی آزاد قهرمانی آسیا از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه امروز(پنج‌شنبه) برگزار می‌شود.

انتهای پیام

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا