۹ میلیون و ۶۰۰ هزار گردشگر در نوروز از اصفهان بازدید کردند

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی اصفهان گفت: بیش از ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار گردشگر در ایام نوروز امسال از جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، حمیدرضا محققیان روز یکشنبه گفت: امسال با توجه به تقارن مبارک بهار قرآن‌ و طبیعت، فعالیت‌های ستاد اجرایی خدمات سفر استان بیش از یک ماه از تاریخ ۲۴ اسفند تا پایان ۲۴ فروردین و تا پایان تعطیلات عید سعید فطر به طول انجامید.

وی افزود: آمار کمیته آمار دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان حاکیست در این مدت تعداد ۹ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۲۴۲ نفر گردشگر از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، تفریحی و طبیعی استان اصفهان بازدید بعمل آورده‌اند.

محققیان افزود: آمارها حاکیست در یک ماه فعالیت ستاد سفر استان،۲ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۲۵۶ نفر گردشگر نوروزی حداقل به مدت یک شب در اقامتگاه های رسمی، مدارس آموزش و پرورش و کمپ‌های شهرداری بویژه کمپ موقت شهرداری اصفهان اقامت کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، استان اصفهان با بیش از ۲۲ هزار اثر تاریخی(یک هزار و ۹۴۰ اثر ملی و ۱۵ اثر ثبت جهانی) و افزون بر ۶۰۰ خانه تاریخی و جاذبه‌های مختلف طبیعی، فرهنگی، مذهبی و تفریحی در کانون توجه گردشگران قرار دارد.

اصفهان یکی از بزرگترین مراکز تولید انواع مختلف صنایع دستی ایران به شمار می‌رود و از ۲۹۹ رشته صنایع دستی مربوط به ایران ۲۰۰ رشته مربوط به این استان است.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا