احمد فاضل‌زاده: دانشگاه برتر در رتبه‌بندی ملی ISC مورد حمایت ویژه می‌شوند

رییس مؤسسه ISC گفت: در بودجه سال ۱۴۰۳ برای ۳۰ دانشگاه برتر در رتبه بندی ملی ISC حمایت‌های ویژه در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، احمد فاضل‌زاده رییس مؤسسه ISC گفت: ۳۰ دانشگاه برتر در رتبه بندی ملی ISC مورد حمایت ویژه قرار می گیرند.

وی افزود: امروزه دانشگاه‌ها به عنوان نهادهای ارزش آفرین اجتماعی و اقتصادی، یکی از مهمترین و موثرترین ارکان در اقتصاد دانش‌ بنیان محسوب می شوند. لذا رتبه بندی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از مهمترین دغدغه های سیاست گذاران حوزه علم و فناوری محسوب می شود. رتبه بندی های علمی علاوه بر اطلاع رسانی به جامعه در مورد عملکرد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به مقایسه بین دانشگاه ها می پردازند. دانشگاه ها از نتایج رتبه بندی ها برای تعیین اهداف، برندسازی و تبلیغ خود به منظور جذب دانشجو، استادان و پژوهشگران برجسته استفاده می کنند. همچنین نتایج رتبه بندی دانشگاه ها، در رقابت پذیری و نیز برخورداری از منابع و تسهیلات حمایتی حائز اهمیت است.

رییس مؤسسه ISC گفت: بر این اساس در بودجه سال ۱۴۰۳ برای ۳۰ دانشگاه برتر در رتبه بندی ملی ISC حمایت های ویژه در نظر گرفته شده است. همواره مؤسسه ISC همکاری و تعامل سازنده ای با شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم،تحقیقات و فناوری، سازمان برنامه و بودجه کشور و سایر نهاد های سیاستگذار علم و فناوری دارد و شاخص های مورد نیاز را در بحث بهره وری دانشگاه ها در تولید علم و فناوری ارائه می کند.

فاضل زاده افزود: معیارهای جدید رتبه بندی ملی دانشگاه های کشور (ISC) در کارگروه رتبه بندی و جلسه شماره ۹۷۲ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورخ ۱۳/۱۲/۱۴۰۲ به تصویب رسید و ملاک رتبه بندی سال ۱۴۰۳ خواهد بود. به زودی پرسشنامه های مربوط به رتبه بندی امسال در اختیار دانشگاه ها و موسسات پژوهشی قرار خواهد گرفت.

به نقل از مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC)، وی افزود: در معیارهای جدید رتبه بندی، به گفتمان انقلاب اسلامی در دانشگاه ها، مرجعیت علمی و فناوری کشور در سطح بین المللی و همچنین پاسخگو بودن دانشگاه ها به حل مسائل کشور توجه ویژه ای شده است، معیار های شش گانه رتبه بندی ملی ISC شامل “آموزش”، “پژوهش”، “فناوری و نوآوری”، “مرجعیت و دیپلماسی علمی و فناوری”، “فرهنگی- اجتماعی و دانشجویی”، “مدیریت و بهره‌وری” است.

انتهای پیام

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا