دو عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مسابقات لکوکاپ جهانی مسقط راه یافتند

دو عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان در بیست‌ویکمین جشنواره ملی خلاقیت‌های علمی و پژوهشی لکوکاپ ایران برگزیده شدند.

به‌گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، امیرعلی مهرابی در رشته لکوکیدز (مهندسی خلاقیت) و حسین شکری‌نیا در لیگ لکو الک (آزمایشگاه الکترونیک) به ترتیب مقام‌های دوم و سوم و سهمیه شرکت در مسابقات لکوکاپ جهانی مسقط کشور عمان را دریافت کردند.

مسابقات کشوری دانش‌آموزی لکوکاپ ایران روز ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ در تهران دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد و در این رویداد یک‌هزار گروه برتر حوزه رباتیک از سراسر کشور در ۱۵ رشته و ۳۰ لیگ با هم به رقابت پرداختند.

لکوکاپ به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای پژوهش‌محور دانش‌آموزی در سطح خاورمیانه، هر سال در دانشگاه‌های برتر برگزار می‌شود و با ایجاد بستری مناسب، این امکان را به کودکان و نوجوانان می‌دهد که در هر رشته‌ای که فعالیت کرده‌اند، خلاقیت و مهارت‌های فرا گرفته خود را به نمایش بگذارند و با سایر دانش‌آموزان رقابت کنند.

پرورش روحیه کارآفرینی و مهارت‌آموزی کودکان و نوجوانان از اهداف برگزاری این رویداد است.

تیم‌های برگزیده بیست‌ویکمین جشنواره ملی خلاقیت‌های علمی و پژوهشی لکوکاپ ایران سهمیه مسابقات جهانی عمان را دریافت کردند.

مسابقات جهانی مسقط آذر ۱۴۰۳ در کشور عمان برگزار خواهد شد.

پیش از این نیز در فروردین ۱۴۰۳ گروه‌ رباتیک آریانا پرو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد موفق به کسب مقام اول سوپر تیم امدادگر مسیریاب هجدهمین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران شده بود.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا