اخبار نمایشگاه کتاب 1403 | یاسر احمدوند: کتاب و نشر می‌تواند ارتباط بیشتری بین دو ملت ایران و عربستان ایجاد کند

عبدالله‌بن سعود‌العنزی در دیدار با رئیس سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از روابط مشترک فرهنگی بین دوکشور که در حال حاضر در بهترین وضعیت است یادکرد و گفت: فعالیت‌هایی مانند نمایشگاه کتاب می‌تواند روابط بین دو کشور را بیش‌از پیش تقویت کند. 

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ستاد خبری سی‌وپنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، یاسر احمدوند، رئیس سی‌وپنجمین نمایشگاه کتاب تهران در دیدار با عبدالله‌بن سعود‌العنزی سفیر عربستان سعودی ضمن خیرمقدم و اظهار خوشحالی از حضور او در این مکان فرهنگی گفت: سطح فرهنگی مردم ایران در نمایشگاه کتاب متجلی می‌شود. 

وی افزود: بسیار علاقه‌مندیم همسایگان ما و کشورهای منطقه از نمایشگاه کتاب بهره‌مند و با حضور شما و ناشران و چهره‌های فرهنگی عربستان سعودی در نمایشگاه کتاب تهران این امر تقویت شود و ایران هم در نمایشگاه کتاب ریاض با توان ویژه شرکت‌کند.

یاسر احمدوند افزود: کتاب و نشر می‌تواند ارتباط بیشتری بین دوملت ایجاد کند و آثار نویسندگان خوب ایرانی بیش از این در جامعه جوان و فاضل عربستان معرفی شود. 

وی ادامه داد: نمایشگاه کتاب تهران از نمایشگاه‌های بزرگ دنیا محسوب می‌شود که حدود ۱۵۰هزار مترمربع مساحت دارد و حداقل ۵ میلیون نفر از این نمایشگاه بازدید می‌کنند و بیش از ۲۰۰هزار عنوان کتاب در نمایشگاه عرضه شده ‌است. ایران از لحاظ تعداد عناوین منتشر شده کتاب جز ۵ کشور برتر دنیاست و هر سال ۹۰هزار مولف ایرانی آثارشان منتشر می‌شود. 

احمدوند اضافه کرد: بسیار علاقمندیم این دستاورهای شگرف فرهنگی ایران در حوزه‌ نشر در اختیار کشور عربستان سعودی قرار گیرد. 

وی با اشاره به علاقه‌مندی سفیر عربستان سعودی برای بازدید از کتاب‌های منتشر شده در ایران با موضوع عربستان، گفت: ناشران مختلفی در حوزه روابط بین‌الملل و مسائل منطقه‌ای در ایران کتاب منتشر می‌کنند و حدود ۷هزار ناشر فعال داریم و بیش از ۵۰ ناشر در ایران درمورد کشور عربستان و زمینه‌‌های مشترک کتاب منتشر کرده‌اند که  می‌توانیم درآینده آثاری را که در ایران درباره عربستان سعودی منتشر شده برای شما ارسال کنیم. 

سفیر عربستان سعودی ضمن اشاره به نقش نویسندگان در تحکیم روابط دو کشور، مجال فرهنگی را یکی از بهترین امکانات ارتباط دو کشور دانست و گفت: بسیاری از ناشران عربستان مشتاق بودند که در این نمایشگاه شرکت کنند، اما زمان کافی برای هماهنگی حضور در نمایشگاه فراهم نشد.  

احمدوند در پایان گفت: ما علاقه‌مندیم تفاهم‌نامه‌ای بین نمایشگاه کتاب تهران و نمایشگاه ریاض منعقد شود و بتوانیم از امکانات مشترک استفاده کنیم.
 وی اظهار امیدواری کرد که سال آینده با پیش‌بینی زمان مناسب بتوان میزبان ناشران عربستان بود. 

سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار«بخوانیم و بسازیم» از ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مصلی امام خمینی (ره) به شکل حضوری و در سامانه KETAB.IR به صورت مجازی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
خانه کتاب

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا