سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

معرفی برندگان جوایز زنان ۲۰۲۴

بیست و نهمین برندگان جایزه زنان در شاخه‌های ادبیات داستانی و ادبیات غیرداستانی معرفی شدند. 

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از مهر، وی. وی. گانشانانتان نویسنده رمان «شب بی‌برادری» جایزه داستان زنان را به مبلغ ۳۰ هزار پوند دریافت کرد و جایزه زنان برای ادبیات غیرداستانی به نویسنده پرفروش، فعال جهانی و فیلمساز کانادایی، نائومی کلاین، برای کتابی با عنوان «همزاد: سفری به آینه» اهدا شد که از آن برای بررسی روشنگرانه از جامعه قطبی شده تجلیل شد.

هر دو برنده در مراسمی در لندن که به میزبانی کیت ماس ‌سی‌بی‌ای رمان‌نویس، نمایشنامه‌نویس و بنیان‌گذار جوایز زنان برگزار شد، معرفی شدند.

داوران از «شب بی‌برادری» به عنوان رمانی درخشان، متقاعد کننده و عمیقاً تکان دهنده یاد کرد که تراژدی‌های صمیمی و حماسی جنگ داخلی سریلانکا را روایت می‌کند. گانشانانتان در نثری غنی و خاطره‌انگیز، حس واضحی از زمان و مکان و گروهی از شخصیت‌هایی خلق کرده که فراموش نشدنی هستند. تعهد او به پیچیدگی و بررسی دقیق اخلاقی با داستان سرایی طلسم‌کننده ترکیب می‌شود و این رمان را به یک شاهکار داستانی تاریخی تبدیل می‌کند.

وی. وی. گانشانانتان» نویسنده آمریکایی در سال ۲۰۰۹ نیز با رمان «ازدواج عاشقانه» در فهرست نامزدهای اولیه ادبیات داستانی زنان قرار داشت.

درباره کتاب غیرداستانی نیز هیات داوران گفت: این تحلیل درخشان با لایه‌ای از شوخ طبعی نشان دهنده بینش و تخصص نویسنده است؛ نوشته‌هایی هم به شدت شخصی و هم به طرز چشمگیری گسترده است. این کتاب فراخوانی شجاعانه، انسانی و خوش‌بینانه است که ما را فراتر از سیاه و سفید، فراتر از راست و چپ حرکت می‌دهد و ما را به جای آن دعوت می‌کند تا فضاهای میانی را درک کنیم.

امسال مونیکا علی، ریاست داوران جایزه زنان ادبیات داستانی را برعهده داشت و آیوبامی آدیبایو نویسنده، لورا داکریل نویسنده و تصویرگر، ایندیرا وارما بازیگر و آنا وایت هاوس مجری و نویسنده اعضای هیات داوران بودند.

۵ کتاب دیگر نامزد دریافت جایزه ادبیات داستانی زنان شامل ری لسکیور با رمان «رودخانه شرق، رودخانه غرب»، ایزابلا حماد نویسنده انگلیسی فلسطینی با رمان «شبح را وارد کنید»، کیت گرنویل با رمان «دالی ماندر بی‌قرار»، آن انرایت با رمان «دِ ورِن» و کلر کیلروی با رمان «سرباز ملوان» دیگر نامزدهای نهایی امسال جایزه ادبیات داستانی زنان را تشکیل داده بودند.

سال پیش باربارا کینگ‌سالور برای رمان «دمون کاپرهد» برنده جایزه ادبیات داستانی زنان و همچنین جایزه پولیتزر ادبیات شده بود.

جایزه ادبیات داستانی زنان در سال ۱۹۹۶ و پس از اعتراض‌های زیاد به فهرست نامزدهای نهایی بوکر ۱۹۹۱ که در آن هیچ اثری از نویسندگان زن وجود نداشت، شکل گرفت تا هر سال از برترین رمان بلند یک نویسنده زن به زبان انگلیسی که در بریتانیا منتشر شده باشد، تجلیل کند.

این جایزه با نام کامل جایزه ادبیات داستانی بیلیز زنان، پیشتر با نام جایزه ادبیات داستانی اورنج اهدا می‌شد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
مهر

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا