۷ راهکار برای داشتن شخصیت مثبت

انتشارات موفقیت‌شناسی

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی، رژیم غذایی ذهنی شما تا حد زیادی شخصیت و ویژگی‌های شخصیتی شما و همچنین تقریبا هر آن چه که در زندگی برای شما رخ می‌دهد را مشخص می‌کند.

حال، سوال این است که رژیم غذایی ذهنی چیست؟ این مطلب را بخوانید تا اهمیت آن بیشتر برای شما روشن شود.

هنگامی که ذهن خود را با تایید کردن‌های مثبت، اطلاعات، کتاب، مکالمه، برنامه‌های صوتی و افکار خوب تغذیه می‌کنید در حقیقت باعث می‌شوید که نگرش و شخصیت مثبت تری پیدا کنید؛ به طوری که نه تنها تاثیرگذارتر بلکه فردی متقاعدتر نیز می‌شوید و این موضوع روی عزت نفس شما هم تاثیر می‌گذارد و باعث افزایش آن می‌شود چرا که یاد می‌گیرید چگونه اعتماد به نفس داشته باشید.

افرادی که در محل کار خود از کامپیوتر استفاده می کنند از اصطلاح GIGO استفاده می کنند که بدین معنی است که ورودی اشتباه, یک خروجی بد هم به دنبال دارد و عکس قضیه هم وجود دارد. یعنی یک ورودی خوب, یک خروجی کامل و بدون نقشی را به همراه دارد.

وقتی شما تصمیمی واضح و صریح می گیرید که می‌خواهید کاملاً ذهن خود را کنترل کنید، احساسات و افکار منفی را که ممکن است شما را در گذشته نگه داشته باشند، از بین ببرید و تبدیل به یک فرد کاملاً مثبت شوید و در واقع می‌توانید تحولی شخصی در وجودتان به وجود آورید.

آمادگی ذهنی مانند آمادگی جسمانی است. با آموزش و تمرین، سطح بالایی از عزت نفس و نگرش مثبت پیدا می‌کنید و در اینجا هفت کلید برای تبدیل شدن به یک فرد کاملاً مثبت وجود دارد:

تأیید‌های مثبت

هنگامی که  با خود صحبت می‌کنید، سعی کنید که مثبت صحبت کرده و گفت‌وگوی درونی خود را کنترل کنید و از تأیید‌های مثبت, به صورت مثبت، حال و شخصی استفاده کنید که در اینجا چند نکته وجود دارد:

“من خودم را دوست دارم! ”

“من می‌توانم آن را انجام دهم! ”

“من احساس وحشت می‌کنم! ”

“من مسئولم! ”

ما معتقدیم که ۹۵ درصد از احساسات شما به طور کامل و در طول روز به صورت صحبت بروز می کنند و واقعیت غم‌انگیز این است که اگر عمدا و آگاهانه با خود به روشی مثبت و سازنده صحبت نکنید، به طور پیش فرض به چیز‌هایی فکر می‌کنید که باعث ناراحتی شما می‌شوند، عزت نفس شما را پایین می‌آورند و یا باعث نگرانی و اضطراب اجتماعی می‌شوند.

همانطور که قبلا گفتیم، ذهن شما مانند یک باغ است و اگر عمداً گل نکارید و با احتیاط مراقبت کنید، علف‌های هرز بدون هیچ گونه تشویقی رشد می‌کنند.

 تجسم مثبت

شاید قدرتمندترین توانایی شما این باشد که توانایی تجسم و دیدن اهداف خود را از قبل محقق شده، داشته باشید. به همین منظور, تصویری واضح و هیجان‌انگیز از هدف و زندگی ایده‌آل خود ایجاد کنید و این تصویر را بار‌ها و بار‌ها در ذهن خود پخش کنید.

تمام پیشرفت‌های زندگی شما با بهبود تصاویر ذهنی شما آغاز می‌شود. همانطور که از درون، خود را می‌بینید، در بیرون نیز خواهید بود.

 افراد مثبت

انتخاب شما در بین افرادی که با آن‌ها زندگی می‌کنید، کار می‌کنید و معاشرت می‌کنید بیشتر از هر عامل دیگری بر احساسات و موفقیت شما تأثیر می‌گذارد. بنابراین, امروز تصمیم بگیرید که با برندگان، با افراد مثبت، با افرادی که خوشحال و خوش‌بین هستند و با زندگی خود به جایی می‌روند، معاشرت کنید.

به هر قیمتی از افراد منفی پرهیز کنید. زیرا افراد منفی منبع اصلی بیشتر ناراحتی‌های زندگی هستند و تصمیم بگیرید که از امروز به بعد، شما قرار نیست افراد استرس‌زا یا منفی در زندگی خود داشته باشید.

غذای ذهنی مثبت

همانطور که بدن شما تا حدی که غذا‌های سالم و مغذی می‌خورید، سالم می‌ماند، ذهن شما تا حدی که با پروتئین ذهنی به جای آب نبات ذهنی، آن را تغذیه می‌کنید، سالم است. کتاب‌ها، مجلات و مقالاتی را بخوانید که آموزشی، الهام‌بخش یا انگیزشی باشند.

ذهن خود را با اطلاعات و ایده‌هایی که نشاط‌آور هستند و باعث می‌شوند نسبت به خود و دنیای خود احساس شادی و اطمینان بیشتری داشته باشید، تغذیه کنید.

در ماشین به سی دی و برنامه‌های صوتی سازنده مثبت و MP۳ Player یا iPod گوش دهید. ذهن خود را به طور مداوم با پیام‌های مثبت تغذیه کنید که به شما کمک می‌کند بهتر فکر و عمل کنید و در زمینه فعالیت خود توانایی و مهارت بیشتری داشته باشید. دی‌وی‌دی‌های مثبت و آموزشی، برنامه‌های تلویزیونی آموزشی، دوره‌های آنلاین و سایر مطالب نشاط‌آور را تماشا کنید که دانش شما را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود احساس خوبی نسبت به خود و زندگی خود داشته باشید.

آموزش و توسعه مثبت

تقریباً همه افراد در جامعه ما کار خود را با منابع محدود و گاهی اوقات بدون هیچگونه پول شروع می‌کنند. تقریباً، همه افراد با فروش خدمات شخصی کار خود را آغاز می کنند و همه افرادی که امروز در اوج هستند، یک بار پایین بودند و گاهی چندین بار به پایین سقوط کرده‌اند.

معجزه یادگیری مادام‌العمر و پیشرفت شخصی، چیزی است که شما را از ژنده‌پوشی به ثروت، از فقر به غنی بودن و از کم‌کاری به موفقیت و استقلال مالی می‌رساند.

هنگامی که خود را وقف یادگیری و رشد می‌کنید و در افکار و اعمال خود بهتر و مؤثرتر می‌شوید، کنترل کامل زندگی خود را در دست می‌گیرید و سرعت حرکت به سمت بالا و ارتفاعات بیشتر را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهید.

 عادت سلامتی مثبت

از سلامت جسمانی خود بسیار مراقبت کنید و امروز تصمیم بگیرید که می‌خواهید هشتاد، نود یا صد سال زندگی کنید و غذا‌های سالم، طبیعی و مقوی بخورید و آن‌ها را کم و در تعادل مناسب بخورید و رژیم غذایی, تأثیری فوری و مثبت بر افکار و احساسات شما خواهد داشت.

برای انجام ورزش منظم، تصمیم بگیرید که حداقل دویست دقیقه حرکت در هفته، پیاده روی، دویدن، شنا کردن، دوچرخه سواری یا تمرین با وسایل داخل سالن ورزشی، داشته باشید و هنگامی که به طور منظم ورزش می‌کنید، احساس شادی و سلامتی بیشتری می‌کنید و استرس و خستگی را نسبت به فردی که روی نیمکت نشسته و تمام شب تلویزیون تماشا می‌کند را تجربه می‌کنید.

علاوه بر این، استراحت و آرامش کافی داشته باشید. شما باید باتری‌های خود را به طور منظم شارژ کنید، به ویژه هنگامی که دوره‌های استرس یا سختی را پشت سر می‌گذارید.

برخی از عواملی که ما را نسبت به انواع مختلف احساسات منفی مستعد می‌کند، عادات بهداشتی ضعیف، کمبود خواب، کمبود ورزش و کار بدون توقف است و به دنبال تعادل در زندگی خود باشید.

 انتظارات مثبت

تمرین قانون جذب یکی از قدرتمندترین تکنیک‌هایی است که می‌توانید برای تبدیل شدن به یک فرد مثبت و اطمینان از نتایج مثبت و نتایج بهتر در زندگی خود استفاده کنید و انتظارات شما به پیشگویی خود برآورده‌کننده  تبدیل می‌شود.

به نظر می‌رسد هر آنچه انتظار دارید، با اطمینان به زندگی شما وارد می‌شود و از آنجا که می‌توانید انتظارات خود را کنترل کنید، باید همیشه انتظار بهترین‌ها و موفقیت را داشته باشید.

انتظار می‌رود در هنگام آشنایی با افراد جدید محبوب شوید. انتظار رسیدن به اهداف عالی و ایجاد زندگی شگفت‌انگیز را برای خود داشته باشید. زیرا وقتی مدام انتظار وقایع خوب را داشته باشید، به ندرت ناامید خواهید شد.

برگرفته از مقاله های برایان تریسی

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا