هشدار؛ اعتیاد اینترنتی درکمین کودکان

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی، سرهنگ علی محمد رجبی گفت: اعمال راهکار‌هایی در راستای نظارت، کنترل و درمان اعتیاد اینترنتی کودکان توسط والدین امری لازم و ضروری است، لذا والدین تعاملات اجتماعی و خانوادگی کودکان خود را در محیط پیرامون افزایش دهند.

وی افزود: برای استفاده کودک از اینترنت هدف تعیین کرده و در چارچوب آن امکان استفاده از اینترنت را فراهم کنید، همچنین فعالیت‌های فیزیکی و سرگرمی‌های مناسب را برای کودک خود فراهم کنید.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: برای کودکان زمان مشخصی را بابت استفاده از اینترنت و فضای مجازی تعیین و بر روی فعالیت آن‌ها نظارت کافی را داشته باشیم.

وی با اشاره به اعتیاد کودکان به اینترنت و معرض خطر قرار گرفتن آن‌ها در خصوص آسیب‌های فضای مجازی، افزود: این روز‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا، کودکان بیشتر اوقات خود را در خانه می‌گذرانند، آموزش مجازی و محروم شدن آن‌ها از برخی فعالیت‌های خارج از منزل باعث افزایش زمان استفاده از اینترنت و حضور کودکان در فضای مجازی شده است.

سرهنگ رجبی ادامه داد: بنابراین برای زمان استفاده فرزندان خود از بستر اینترنت قوانین و مقرراتی تعیین کنید و به آن پایبند باشید، اگر زمان استفاده از اینترنت توسط والدین کنترل نشود ممکن است فرزندان دچار آسیب‌هایی مانند اعتیاد اینترنتی، افت تحصیلی، خطرات جسمی و روحی شوند.

وی با اشاره به وجود راهکار‌ها برای درمان اعتیاد اینترنتی کودکان، افزود: اعتیاد به اینترنت و فضای مجازی از مشکلات رایج در زندگی‌های امروزی است. شاید این مشکل را در خودتان نیز شناسایی کرده یا در اطرافیانتان دیده باشید. اگر شما هم احساس خطر کرده‌اید و فکر می‌کنید که استفاده بیش از اندازه از اینترنت در زندگی فرزندتان خللی ایجاد کرده است، باید موارد و نکاتی را مد نظر خود قرار دهید.

به گفته سرهنگ رجبی، تعیین زمان مشخص برای استفاده کودکان در فضای مجازی، تعیین پاداش و تنبیه برای استفاده صحیح و ناصحیح، جایگزین کردن فعالیت فیزیکی و سرگرمی خارج از فضای مجازی، نظارت اعضای خانواده در هنگام استفاده کودکان از اینترنت، هدفمند کردن استفاده از اینترنت برای کودکان، افزایش تعاملات خانوادگی و اجتماعی کودک از جمله مواردی است که والدین باید انجام آن‌ها را در برنامه خود بگنجانند.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا