تقدیر از منتخبین تیم‌های دانشجویی مسابقه مسئله محور ره نشان

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی، سالن اصلی وزارت کشور عصردوشنبه، میزبان آئین اختتامییه نخستین مسابقه مسئله محور بنیاد ملی نخبگان با عنوان “ره نشان”با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان بود.

ره نشان یکی از مسابقات مسئله محور طرح شهید بابابی ذیل بنیاد ملی نخبگان است که در راستای ترغیب دانشجویان برای رفع نیازهای صنعتی و دانش بنیان کشور در ۵ حوزه آب و محیط زیست، انرژی، حمل و نقل، زیست فناوری و هوشمند سازی برگزار می شود.

این مسابقه با همکاری شرکت های فناور و صنعتی با تعریف پروژه و راهبری تیم ها، زمینه جذب دانشجویان و فارغ التحصیلان مستعد را تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان کشور فراهم کرده است.

شرکت کنندگان در مسابقات ره نشان این فرصت را پیدا می کنند تا در بستر انجام پروژه های واقعی و مورد نیاز کشورمان، توانمندی ها خود را محک زده و از بسترهای توانمندسازی ره‌نشان استفاده کنند.  

پس از آن در صورت عضویت در تیم های برگزیده،  افراد و گروه ها مسیر تخصصی خود را بصورت برپایی یک شرکت نوپا و یا جذب در مجموعه های فناور و صنعتی شروع خواهند کرد.

یم های برتر پنج حوزه در آئین اختتامیه نخستین مسابقه مسئله محور بنیاد ملی نخبگان با اهداء جایزه یکصدمیلیون ریالی و همچنین دریافت لوح و تندیس این مسابقه به شرح زیر تجلیل شدند:

حوزه انرژی :

تیم نیترو با پروژه”امکان سنجی (Redox SOFC) پیل سوختی”

تیم Magical Surface  با پروژه”تحلیلی بر تکنولوژی سطوح آغشته به مایع و ظرفیت های آن در صنعت”

تیم پتروفیدار با پروژه “تولید ماده تعلیق شکن نفت خام”

تیم Siliconix با پروژه ” طراحی و ساخت مبدل DC-DC دو طرفه”

تیم ایسنس (Turbo_Essence) با پروژه “طراحی یک بعدی یک طبقه توربین فشار بالاتوربو”

تیم انرژی مثبت با پروژه “ساخت باتری‌های پیشرفته نسل جدید آینده جایگزین لیتیوم‌ یون”

تیم BatriX با پروژه”سیستم مدیریت باتری و روش‌های کنترل دما در پک باتری خودروهای الکتریکی”

تیم Alpenglow با پروژه “شبیه سازی رشد ذرات در راکتورهای شیمیایی”

تیم تکین با پروژه شبیه سازی کامپیوتری فرایند تخلیه مکانیزه رآکتورها و مخازن انباشت مواد گرانولی شیمیایی”

تیم General Charge با پروژه “طراحی و ساخت ایستگاه شارژ خودروی برقی”

حمل و نقل:

تیم تهران پیشگامان با پروژه “حمل و نقل استخراج سیکل رانندگی اتوبوس درون شهری شهر تهران”

تیم امید و تلاش با پروژه “بهینه سازی مجموعه فن مرتبط با خنک کن موتور خودروی دنا”

تیم P.L.O.D با پروژه”پایش سطوح در صنعت نفت و گاز به کمک پهپاد”

تیم Sharif Cushion با پروژه “تحلیل رفتار نیرویی قطعه بالشتک (cushion)

تیم سما با پروژه “موقعیت یابی فرکانسی”

تیم مصباح با پروژه “شبیه سازی حرارتی سلول باتری خودرو برقی”

تیم آرما تیم با پروژه “شناسائی و ردیابی پالتها در زنجیره تامین گروه خودروسازی سایپا”

تیم فیزیستیک با پروژه “صداساز”

تیم Pandas با پروژه “طراحی و ساخت سامانه راننده خودکار”

تیم ریکاو (RECOVE) با پروژه “هدایت میکرو ماهواره”

حوزه زیست فناوری:

تیم AgriTech با پروژه “برنامه تجاری سازی تولید هیدروژل نانوکامپوزیت بر پایه نشاسته”

تیم MedSpect با پروژه “شناسایی پیک Unknown مشاهده شده در آزمون بررسی حلالهای باقیمانده (Residual Solvent) در ماده موثره دارویی سنتز شده”

تیم Natural Power Key با پروژِه “تحقیق و توسعه کودهای ترکیبی”

تیم Genovet با پروژه “تحلیل داده‌های ژنتیکی برای دامداری هوشمند”

تیم Parvaz با پروژه “تولید بتاگلوکان از مخمر ساکارومایسس سرویزیه”

تیم ترنادو با پروژه “تولید شوینده با قابلیت از بین بردن لکه خون و ادرار”

تیم نانوژین با پروژه “تولید ضدعفونی کننده غیر الکلی گیاهی”

تیم کلرینا با پروژه “بهبود عملکرد میکروجلبک های کلرلا Chlorella vulgaris و اسپرولینا Spirulina platensis به منظور تولید مکمل غذایی”

تیم آندرومدا با پروژه “روش مناسب غیرفعالسازی ویروسی محلول پروتئینی با منشأ خون انسانی”

تیم DiaTech با پروژه “ساخت پمپ خون پریستالتیک (peristaltic pump)”

تیم کیتوژل با پروژه “سنتز اقتصادی کیتوسان با جرم مولکولی متوسط و پایین از پوست میگو”

تیم Glory of science با پروژه “سنسور تشخیص سطح مایع و خون در دریپ چمبر ست خون دیالیز”

تیم ویراتک با پروژه “سیستم کدینگ و ردیابی ویال های بایوبانک های سلولی در لایه های مختلف بانک”ویراتک۱

تیم قلبینو با پروژه “طراحی و ساخت پچ قلبی با استفاده از تکنیک چاپ زیستی سه بعدی”

تیم کراتینو تک با پروژه “طراحی و ساخت زخم پوش های سوختگی”

تیم زینو با پروژه “طراحی و ساخت نازل های تخصصی چاپگر زیستی سه بعدی”

حوزه محیط زیست:

تیم آویسا با پروژه”استفاده از فناوری حباب فراریز در ساخت امولسیون ها”

تیم بازیآب با پروژه”بازچرخانی فاضلاب شهری، کشاوزی و صنعتی به روش MBR”

تیم تات (T.A.T) با پروژه”تصفیه فاضلاب شرکت های ریسندگی”

تیم EnviroHealth با پروژه”حذف گاز so۲”

تیم Leaktech با پروژه”طراحی و ساخت تجهیزات نوین بازیابی و اصلاح شبکه توزیع و لوله های انتقال”

تیم جهش با پروژه”طراحی و ساخت دستگاه ORP Meter”

تیم Unstoppable با پروژه”طراحی و ساخت ربات نشت یاب در شبکه توزیع و لوله های انتقال آب”

حوزه هوشمندسازی

تیم آندراگوژی با پروژه”ارزیابی مهارتهای نرم متقاضیان استخدام براساس خروجی آنها در بازی‌های شناختی آنلاین”

تیم فناور با پروژه”بررسی راهکارهای هوشمندسازی در صنعت نفت و گاز”

تیم GreenTech با پروژه “تهیه نرم افزار شبیه ساز تحت وب برای سیستم های گلخانه ای”

تیم ویرا با پروژه “دوربین های پلاک خوان”

تیم زمرد با پروژه “ساخت هاب هوشمند تشخیص گریه نوزاد”

تیم رویش با پروژه “سامانه تنظیم خودکار برنامه زمان بندی آبیاری و تغذیه (کودآبیاری)   زمین های کشاورزی و گلخانه ای”

تیم نصیر با پروژه “طراحی و پیاده‌سازی سناریوی عملکردی ربات اجتماعی در ترمینال‌های حمل و نقل مسافری”

تیم Complex با پروژه”فناوری تشخیص تصاویر و ویدئوهای نامناسب”

تیم آلفا با پروژه”فناوری تشخیص خودکار محتوا”

تیم امید با پروژه “کفپوش‌های هوشمند LED خیابانی”

تیم متنآوا با پروژه”نشانه گذاری فایل صوتی و فایل متنی”

تیم Hybrid با پروژه “ولید کتابخانه نرم افزاری تحلیل و جستجوی محتوای مستندات”

تیم های برتر از سوی بنیاد ملی نخبگان تجلیل و امتیاز نخبگی گرفته برای تیم های اول هرتیم ۱۰ میلیون  تومان و تندیس ویژه مسابقه اهدا شد.

معاون ستاد حمل ونقل معاونت علمی نماینده ستاد زیست فناوری 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا