همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

راه‌اندازی سامانه خودمراقبتی در حوزه سلامت روان

مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت از راه‌اندازی سامانه خودمراقبتی در حوزه سلامت روان برای استفاده جمعیت عمومی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از تسنیم، دکتر احمد حاجبی اظهار کرد: سامانه خودمراقبتی در حوزه سلامت روان برای استفاده جمعیت عمومی راه‌اندازی شده است و همه افراد هم‌اکنون می‌توانند بدون ذکر مشخصات هویتی، با مراجعه به این پایگاه از خدمات آن‌لاین این سامانه در حوزه سلامت روان استفاده کنند.

وی افزود: مردم کشور ما نیز همانند تمامی کشورهای جهان با مسائل و مشکلات همه‌گیری کووید‌ـ‌19 مواجه‌اند ـ و علاوه بر مشکلات و عوارض اجتماعی و اقتصادی که این بیماری تحمیل کرده است ـ با آسیب‌های روانی زیادی نیز مانند استرس، اضطراب، ترس از مرگ خود و عزیزان، افسردگی، و وسواس نیز مواجه بوده‌اند.

مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت ادامه داد: از این رو حوزه معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مدت با همکاری سایر بخش‌های نظام سلامت تلاش وافری در راستای پاسخ به نیازهای سلامت روان جمعیت عمومی و ارائه خدمت به گروه‌های در معرض خطر بالاتر کرده است.

حاجبی بیان کرد: سامانه خودمراقبتی در حوزه سلامت روان ذیل پایگاه اینترنتی salamat.gov.ir راه‌اندازی شده است. همه افراد هم‌اکنون می‌توانند بدون ذکر مشخصات هویتی، با مراجعه به این پایگاه و انتخاب گزینه “خودارزیابی روان‌شناختی” در سمت چپ و پایین صفحه، به سؤالات ده‌گانه غربالگری در حوزه سلامت روان پاسخ دهند و از سامانه بازخورد دریافت کنند.

وی اضافه کرد: در بخش‌های بعدی، محتوای آموزشی خودمراقبتی در حوزه سلامت روان و فهرست مراکز خدمات جامع سلامت نیز گنجانده شده است. افراد می‌توانند ضمن مطالعه محتوای آموزشی، در صورت نیاز با استفاده از سامانه، به جست‌وجوی مراکز خدمات جامع سلامت نزدیک محل سکونت خود بپردازند و برای دریافت خدمات سلامت روان از پزشکان و کارشناسان سلامت روان در نظام مراقبت‌های بهداشتی اولیه کمک بگیرند.

حاجبی در پایان در خصوص رویکرد اصلی دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد حوزه معاونت بهداشت گفت: با وجود محدودیت‌های ایجادشده، سعی بر این بوده است که خدمات حوزه سلامت روان از طرق دیگر به دست گیرندگان خدمت برسد. یکی از اقتضائات شرایط فعلی این است که افراد متناسب با سطح سواد سلامت خود بتوانند به فراگیری مطالبی جهت خودمراقبتی در حوزه سلامت روان بپردازند، این مهم با راه‌اندازی این سامانه محقق شده است.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
تسنیم

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا