همکاری ۲۵ هزار کانون مساجد با بسیج در مقابله با کرونا

به گزارش پایگاه خبری موفقیت‌شناسی، سعید سعادتی،معاون فرهنگی هنری ستاد فهما با اشاره به نقش بی‌بدیل بسیج در سطح مساجد کشور گفت: این حضور منجر به ارتقای فعالیت‌های دینی مسجدمحور میان اقشار مختلف مردم شده است.

وی با بیان اینکه هر اندازه که تعامل نهادهای مسجدی با یکدیگر بیشتر باشد، موفقیت آنها در اجرای برنامه‌های متنوع‌تر و جذاب‌تر افزایش می‌یابد، تصریح کرد: در این راستا ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور به منظور تحقق این هدف اقدام به امضای تفاهم‌نامه با بسیج محلات کرد تا از این رهگذر همکاری میان این دو نهاد مسجدی وارد مرحله جدیدی شود.

مفاد تفاهم‌نامه کانون‌های فرهنگی و بسیج مساجد

سعادتی گفت: در این تفاهم نامه که به امضای حجت‌الاسلام ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و حجت‌الاسلام رضایی رئیس سازمان بسیج مساجد و محلات رسید، ماموریت‌های هر دو نهاد در مسجد و محله تفکیک و از سوی دیگر محورهای مشترک همکاری آنها مشخص شده است.

معاون فرهنگی هنری ستاد فهما در ادامه، خبر از آمادگی ۲۵ هزار کانون فرهنگی هنری مساجد برای همکاری با بسیج در مقابله با کرونا داده و افزود: همچنین اقدامات مشترک دیگری در عرصه‌هایی نظیر فعالیت‌های قرآنی، اجرای سرود، تامین و توزیع بسته‌های معیشتی با کمک مردم، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، آموزش سفیران سلامت برای اقناع سازی، آموزش روش‌های مقابله و پیشگیری از شیوع کرونا، مشارکت در طرح غربال‌گری خانه به خانه در محلات با همکاری بسیج و وزارت بهداشت از جمله دیگر فعالیت‌های مشترکی محسوب می‌شود که به همت ستاد فهما و همکاری بسیج به منصه ظهور می‌رسد.

وی افزود: فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد همان‌طور که در اساسنامه ستاد هماهنگی آن  آمده است، کاملا تحت نظارت و هدایت ائمه جماعات است و ما کانون‌های فرهنگی هنری را جزو بازوان ائمه جماعات در عرصه‌های فرهنگی هنری می‌دانیم.

بسیج و کانون‌های مساجد هر دو مولود انقلابند

سعادتی تاکید کرد: بسیج و کانون‌های مساجد هر دو مولود انقلاب اسلامی و از تشکل‌های انقلابی و جهادی هستند البته ماموریت‌های بسیج فراگیرتر و شامل عرصه‌های متنوع‌تری می شود اما کانون‌های مساجد صرفا در عرصه‌های فرهنگی و هنری اعم از کتابخانه‌های مساجد، فعالیت‌های علمی، پژوهشی، تبلیغی و ترویجی، راه‌اندازی گروه‌های هنری سرود، آموزش و انجام فیلم سازی، اجرای نمایش، انجام هنرهای تجسمی، ادبیات و شعر و موارد مشابه فعالیت می‌کنند و در این حوزه‌ها نیز با بسیج همکاری خواهند داشت.

برنامه مشترک بسیج و کانون‌های مساجد در هفته بسیج

معاون فرهنگی هنری ستاد فهما درباره برنامه مشترک بسیج و کانون‌های مساجد در راستای گرامیداشت هفته بسیج گفت: امسال نیز برای بزرگداشت هفته بسیج با همکاری بنیاد شهید در ۱۵ استان کشور گروهای سرود کانون‌های مساجد در بیش از ۷۵ نقطه اجرای میدانی دارند. علاوه بر این، در استان‌های مختلف در طرح غربالگری و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی و جمع آوری کمک‌های مردمی، کانون های مساجد با بسیج ارتباطی وثیق و نزدیک دارد.

وی افزود: همچنین، در طرح ملی «روح مقاومت» که به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس اجرا شد و طرح ملی «سه شنبه‌های تکریم» ویژه تقدیر و تجلیل از خانواده معظم شهدا در بیش از شش هزار محله، بسیج و کانون های مسجدی همکاری بی‌نظیری داشتند.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا