ابلاغ تقویم گردشگری

معاون گردشگری، تقویم رویدادهای شاخص گردشگری کشور را با هدف توسعۀ گردشگری رویدادمحور و توزیع متناسب مکانی و زمانی سفر به مدیران کل ادارات استانی ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، ولی تیموری با اشاره به اهداف این تقویم، اظهار کرد: دستیابی به اهدافی از جمله خروج از فصلی بودن گردشگری و متوازن ساختن سفر در کشور، تنظیم رویدادها در تقویم به منظور برگزاری در زمان و مکان مشخص و نیز هدفمند و برنامه‌محور کردن رویدادها از جمله دستاوردهایی به شمار می‌آید که در پی این اقدام محقق می‌شود.

او در تشریح فرآیند انتخاب رویدادها، گفت: تعریف شاخص‌ها به تفکیک برای رویدادهای استانی، ملی و بین‌المللی و سپس ارسال شاخص‌ها به استان‌ها، در نهایت جمع‌بندی و صحه‌گذاری رویدادهای دریافتی را به دنبال داشته است. همچنین پس از گردآوری نهایی تهیه اطلاعات تکمیلی و طراحی وب‌سایت الکترونیکی برای هر رویداد نیز در دستور کار قرار گرفت.

معاون گردشگری بیان کرد: انتظار می‌رود با این اقدام، رویدادها و جشنواره‌ها به سمت جریان‌سازی سفر به نقاط مختلف کشور و قابلیت برنامه‌محور شدن و امکان تنظیم و فروش تورهای برنامه‌ریزی‌شده و در نتیجه توسعه صنعت بزرگی به نام MICE به مفهوم گردشگری ملاقات‌ها، کنفرانس‌ها و رویدادها در کنار صنعت گردشگری کشور منتهی و به یک محصول قابل اتکا برای رونق گردشگری و ابزاری برای سیاست‌گذاری‌های گردشگری تبدیل شود.

تیموری گفت: تقویم رویدادهای شاخص گردشگری کشور شامل دو رویداد منتخب از هر استان برای آگاهی و بهره‌برداری لازم ابلاغ شد تا هر یک از ادارات کل استانی با تمرکز بر رویدادهای شاخص خود نسبت به برنامه‌ریزی و ترویج سفر در طول سال اقدام کنند.

او افزود: در جمع‌بندی این موضوع می‌توان گفت نظر به اهمیت و ضرورت ترویج و توسعه گردشگری رویدادمحور با هدف توسعه متناسب مکانی و زمانی سفر در سراسر کشور و نظرداشت معیارها و ویژگی‌هایی نظیر استمرار در برگزاری، دسترسی مناسب، تجربه‌محوری و قابلیت تبدیل‌پذیری به محصولات گردشگری داخلی و بین‌المللی تقویم رویدادهای گردشگری استان‌ها و تعیین فهرست رویدادهای شاخص گردشگری کشور گامی مهم در این حوزه به شمار می‌آید.

معاون گردشگری گفت: از ادارات کل استانی خواسته شده است علاوه بر راه‌اندازی وب‌سایت رسمی و مجزا برای هر رویداد حداقل به دو زبان فارسی و انگلیسی و نیز اطلاع‌رسانی شایسته موضوع به کلیه ذی‌نفعان، ترتیبی اتخاذ کنند تا برگزاری مستمر و منظم رویدادهای مندرج در تقویم مورد نظر در اولویت برنامه‌ریزی آن استان قرار گیرد و گزارش آن به صورت ادواری به معاونت گردشگری منعکس شود.

تیموری افزود: تقویم رویدادهای شاخص گردشگری کشور برای بهره‌برداری علاقه‌مندان، در پرتال جامع گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به آدرس www.visitiran.ir قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا