۲ استاد دانشگاه امیرکبیر در فهرست پژوهشگران پراستناد جهانی سال ۲۰۲۲ حضور دارند

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

فهرست پژوهشگران پراستناد جهانی (Highly cited researcher ۲۰۲۲) توسط موسسه کلریویت انالتیکس (Clarivate Analytics) منتشر شد که در این فهرست نام ۲ استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، در گزارش سال ۲۰۲۲، از میان هفت هزار پژوهشگر جهانی، ۱۲ پژوهشگر از کشور ایران در بین پراستنادترین دنیا قرار گرفتند که «دکتر مهدی دهقان» و «دکتر مصطفی عباس‌زاده»از دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر-این دانشگاه در حوزه ریاضیات انتخاب شده اند.

دکتر دهقان هرساله در فهرست اساتید پراستناد جهانی حضور دارد و دکتر عباس‌زاده از محققان جوان دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای دومین بار در این فهرست حضور یافته است.

دکتر مهدی دهقان

طبق اطلاعات گوگل اسکالر، دکتر دهقان دارای ۷۵۵ مقاله، ۳۳۵۹۱ ارجاع و h-index ۹۴ و دکتر عباس‌زاده نیز دارای ۱۳۹ مقاله، ۳۶۳۵ ارجاع و h-index ۳۷ هستند.


برای شناسایی پژوهشگران پراستناد، مقاله های پراستناد در نشریه های نمایه شده «وب آو ساینس» در نمایه‌های استنادی علوم و علوم اجتماعی در یک دهه گذشته (از ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۱ میلادی) پیمایش شده‌اند.

دکتر مصطفی عباس‌زاده

مقاله‌های پراستناد، آنهایی هستند که بیشترین استناد را در زمینه‌های علمی خود می گیرند و در یک درصد نخست جای دارند و در پایگاه «شاخص‌های اساسی علم» (ESI) می آیند.

پژوهشگرانی که مقاله پراستناد دارند، پژوهشگران تأثیرگذار به شمار می‌روند و آنهایی که نامشان با فراوانی بیشتری می آید، تأثیرگذارتر هستند.
از این رو، پژوهشگران بر اساس شمار مقاله‌های پراستنادشان رتبه‌بندی و آنهایی که در یک درصد نخست جای گرفته اند، به عنوان پژوهشگر پراستناد معرفی می‌شوند. برای رعایت انصاف، در روش‌شناسی این فهرست، نام پژوهشگرانی که به شکل افراطی دارای آمار خود استنادی هستند، کنار گذاشته می‌شوند.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا