جزئیات روش تزریق واکسن ایرانی کرونا

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی، جلیلی مدیر تیم تحقیقاتی تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام در برنامه چاپ اول اظهار کرد: تاکنون ۹۹۱۱ نفر برای تزریق واکسن ایرانی کرونا در کشور اعلام آمادگی کرده‌اند و بیش از ۱۷ هزار نفر با ۴۰۳۰ تماس گرفته‌اند.

او با بیان اینکه افرادی که داوطلب دریافت واکسن ایرانی کرونا هستند باید ۱۸ تا ۵۰ سال سن داشته باشند، گفت: این افراد نباید سابقه آلرژی و بیماری‌های مزمن و حاد داشته باشند.

جلیلی ادامه داد: با تست‌های سلولوژی مشخص می‌شود که این افراد به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند یا خیر.

مدیر تیم تحقیقاتی تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام گفت: در فاز اول به ۵۶ فرد داوطلب واکسن تزریق می‌شود و مانند دیگر واکسن‌های دنیا در دو دوز صفر و در ۱۴ روز این اقدام صورت خواهد گرفت.

جلیلی افزود: این واکسن در دو دوز ۳ میکروگرم و ۵ میکروگرم تزریق خواهد شد.

او با بیان اینکه از زمانی که آخرین فرد واکسن را تزریق کرد، ۲۸ روز بعد از آن فاز اول به پایان می‌رسد و در ادامه نتایج مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت، ادامه داد: هدف از تزریق فاز اول واکسن سیفتی واکسن است و نتیجه آن ریز آنتی بادی است.

مدیر تیم تحقیقاتی تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه به جرأت می‌توانم بگویم کاری نبود که جوانان دانش بنیان نتوانند برای مقابله با کرونا، انجام دهند، گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا، هر نیازی در کشور بود، فراهم شد.

او افزود: در حال حاضر تولیدات ماسک و ونتیلاتور به کشور‌های دیگر صادر می‌شود.

جلیلی ادامه داد: هر دارو و تجهیزاتی که در کشور نیاز بود، مطالعات آن به فاصله کمی آغاز می‌شد و در کوتاه‌ترین زمان در اختیار ملت ایران قرار می‌گرفت.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا