همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

دوره آموزش عالی قاریان ممتاز و بین‌المللی جوان‌ برگزار خواهد شد

دوره آموزش عالی قاریان ممتاز و بین‌المللی جوان‌در راستای ارتقای سطح مهارت و دانش نظری تعدادی از قاریان مستعد و ممتاز کشور طراحی شده و اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دوره آموزش عالی قاریان ممتاز و بین‌المللی جوان (سطح ب)، در راستای ارتقای سطح مهارت و دانش نظری تعدادی از قاریان مستعد و ممتاز کشور اجرا می‌شود.

جهش در عرصه تلاوت حرفه‌ای قرآن در جمهوری اسلامی ایران، کادرسازی و ایجاد عقبه مطمئن از قاریان ممتاز و دارای سبک‌های اصیل و بدیع، جریان‌سازی قرآنی در سطح بین‌الملل و تثبیت جایگاه ایران به عنوان پیشتاز عرصه قرائت در جهان اسلام از جمله اهدافی است که در این دوره عالی دنبال می‌شود.

همچنین تقویت ارتباط و تعامل با قاریان ممتاز و رصد مستمر فعالیت‌های ایشان و تولید تلاوت‌های اثرگذار برای پخش از شبکه‌های صدا و سیما و انتشار در فضای مجازی، از دیگر اهدافی است که در این دوره ارائه خواهد شد.

طی روز‌های گذشته، پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی، شناسایی قراء ذی‌صلاح و ارزیابی و احراز شرایط عمومی و اختصاصی ایشان، تعدادی از آنان موفق به عضویت در این دوره که می‌توان از آن به عنوان رده ب گروه ملی قاریان جمهوری اسلامی ایران یاد کرد، شدند.

آخرین مرحله ارزیابی فنی قاریان، در محل شورای عالی قرآن، با اشراف عباس امام‌جمعه، غلامرضا شاه‌میوه، محمود لطفی‌نیا و سعید رحمانی برگزار شد که در نهایت، ضمن قطعی شدن اسامی اعضای این دوره، شناسنامه فنی تلاوت هر یک از آنان نیز تنظیم شد که مبنای آموزش‌های تدارک شده برای ایشان تا پایان سال جاری خواهد بود. براساس این گزارش، دوره مذکور یک نوبت در ماه و به مدت یک شبانه‌روز برگزار خواهد شد. تکالیفی هم برای اعضا در فواصل بین دوره‌ها در نظر گرفته می‌شود.

اجرای تلاوت، نقد و تحلیل و کارشناسی تلاوت‌ها، طرح مسائل تخصصی دانشی و عملی در حوزه‌های فنی، آشنایی با مباحث اخلاق حرفه‌ای و اخلاق اسلامی و … در دستور کار این دوره قرار خواهد داشت.

برهمین اساس امیرحسین رحمتی از گلستان، علیرضا بیژنی از خراسان رضوی، مسعود موحدی‌راد از خراسان رضوی، علیرضا عتیق‌زاده از زنجان، سیدمحمد حسینی‌پور از سمنان، سیدصادق مسلمی از مازندران، علی کبیری از مازندران، مهدی کهکشان از اصفهان، سیدطه حسینی از بوشهر، یونس شاهمرادی از تهران، امیرحسین انواری از یزد، سیدپارسا انگشتان از مازندران و سید‌محمدمهدی شیخ‌الاسلامی از همدان اعضای گروه ملی قاریان جمهوری اسلامی ایران (سطح ب) هستند که از نظر سنی، دارای سن حدود ٣٠ سال و کمتر از آنند.

دوره آموزش عالی قاریان ممتاز و بین‌المللی جوان، از سوی شورای عالی قرآن و مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌شود.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا