همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

درباره پیشنهاد کمیسیون فرهنگی مجلس برای تشکیل «وزارت خانواده»

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «خانواده» باید محور فعالیت‌های فرهنگی برنامه هفتم باشد، تاکید کرد که پیشنهاد کمیسیون فرهنگی مجلس برای در محور قرار گرفتن «خانواده» در برنامه هفتم توسعه تشکیل وزارت خانواده است.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، احمد راستینه، با تاکید بر اینکه روح برنامه هفتم باید خانواده محور باشد، گفت: معتقدیم مهمترین مولفه فرهنگی آینده ایران اسلامی حمایت و حراست از خانواده است چراکه خانواده سلول حیاتی تمدن ساز است و اگر ما می‌خواهیم به سمت تمدن نوین اسلامی و جامعه‌پردازی حرکت کنیم و جامعه‌ای پرشور، با نشاط و پر تحرک داشته باشیم، باید خانواده‌ای جوان، پویا، پر تحرک، اثربخش و فعال در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه «خانواده سالم، جامعه سالم را محقق می‌کند»، اظهار کرد: آسیب‌های که امروز در عرصه‌های مختلف می‌بینیم به خاطر عدم توجه به خانواده و حمایت از این نهاد است. تسهیل ازدواج جوانان، تشکیل کانون خانواده برای جوانان در اوان سن جوانی، حمایت از فرزندآوری، تمرکز بر جوانی جمعیت، حمایت از مولفه‌های مختلف در خانواده یعنی ارکان خانواده و افزایش آموزه‌ها و آموزش‌های لازم برای فرزندان‌مان در شناخت خانواده و تحول در نظام آموزشی و فرهنگی-تربیتی با محوریت خانواده باید به عنوان مهمترین رکن فرهنگی برنامه هفتم قرار بگیرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: بر همین اساس پیشنهاد تشکیل وزارت خانواده و آوردن احکامی در حمایت از ازدواج و تسهیل ازدواج جوانان است.

راستینه عنوان کرد: به عنوان مسئول کارگروه خانواده، جوانان، ورزش و جمعیت کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه معتقدم که «خانواده» باید محور فعالیت‌های فرهنگی این برنامه باشد. حتی حوزه حمایت ما از ورزش نیز باید به سمت توسعه ورزش همگانی با محوریت خانواده و آوردن سبد هزینه‌ای ورزش در سبد هزینه‌ای خانوار باشد.

پایان پیام

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا