پروژه محققان دانشگاه شهید بهشتی در بین ۴ پروژه منتخب تونل‌سازی جهان

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی، دکتر نورزاد، رئیس دانشکده مهندسی عمران، آب و محیط زیست دانشگاه شهید بهشتی در این خصوص گفت: در این پروژه متدولوژی جدیدی را با توجه به فشار آب بالا (high water pressure) با دبی زیاد (water ingress) تا ۸۵۰ لیتر در ثانیه در محیط آبرفتی (بسیار خردشده) ارائه کرده، به طوری که با روش جدید توصیه شده، متوسط حفاری روزانه از ۲ متر به ۱۱ متر رسید.

بر اساس اعلام انجمن بین‌المللی تونل‌سازی و فضاهای زیرزمینی (ITA)، «پروژه چندمنظوره اومااویا» که توسط یکی از شرکت‌های ایرانی اجرا شده، در بین چهار پروژه منتخب نهایی در بخش پروژه‌های ۵۰ تا ۵۰۰ میلیون یورویی در سال ۲۰۲۰ میلادی قرار گرفت.

انجمن بین‌المللی تونل‌سازی و فضاهای زیرزمینی (ITA)، تعداد ۵۴ پروژه داوطلب را برای سال جاری میلادی در هشت بخش ارزیابی کرد که پروژه چندمنظوره اومااویا در کشور سریلانکا به پیمانکاری شرکت فراب، در بین چهار پروژه منتخب نهایی در بخش پروژه‌های ۵۰ تا ۵۰۰ میلیون یورویی در سال ۲۰۲۰ میلادی قرار گرفت.

ارزیابی پروژه‌ها بر اساس شاخص‌هایی چون احجام عملیات پروژه، رعایت اصول ایمنی، نقش پروژه در غلبه بر مشکلات و کاهش آلایندگی و حفظ محیط زیست و دستاوردها و نوآوری‌های خاص پروژه صورت گرفته است.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، پروژه چندمنظوره اومااویا در جنوب شرقی کشور سریلانکا و در فاصله ۲۰۰ کیلومتری پایتخت این کشور واقع شده و شامل دو سد به نام‌های دایرابا و پوهولپولا، نیروگاه آبی ۱۲۰ مگاواتی زیرزمینی، ۲۸ کیلومتر تونل‌های انتقال آب و دسترسی، سه شفت عمودی جمعاً به طول ۸۵۰ متر و ۲۳ کیلومتر خط انتقال برق است. هدف از اجرای این پروژه، بهبود آبیاری پنج هزار هکتار زمین کشاورزی، انتقال ۱۴۵ میلیون متر مکعب آب در سال و تولید ۲۹۰ گیگاوات ساعت انرژی در سال است.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا