۵۰۰ نفر در اولین همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری سلامت در دفاع مقدس ثبت‌نام کردند

همزمان با هفته دفاع مقدس، همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری سلامت در دفاع مقدس پنجم مهر ماه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و سردار سرلشگر صفوی برگزار خواهد شد.

 به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی با اشاره به استقبال علاقه‌مندان، از ثبت نام بیش از ۵۰۰ نفر جهت شرکت در همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری سلامت در دفاع مقدس خبر داد و تصریح کرد: کنگره سراسری سال گذشته با رویکرد گذشته‌نگر و بررسی اقدامات و دستاوردهای حوزه سلامت در به‌کارگیری علم و فناوری و ابتکار عمل نظام سلامت در آن دوره متمرکز بود، ولی این دوره از کنگره که سال آینده به صورت سراسری و امسال در همایشی که به صورت تخصصی برای حوزه سلامت برگزار می‌شود، با رویکرد آینده‌نگر خواهد بود.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، با اشاره به محورهای ۱۱گانه همایش تخصصی، اظهار کرد: توانمندی علم و فناوری امروز با دهه ۶۰ دارای تفاوت‌های اساسی است، بنابراین سعی شده در این همایش به امکان استفاده از فناوری‌های نوین و هوشمند و بهره‌گیری از راهکارهای جدید علم پزشکی در حوزه امداد مجروحان، تشخیص، انتقال، جراحی و غیره توجه شود. ضمن اینکه امروزه نقش اطلاع‌رسانی و انتشار خبرهای سلامت در وضعیت دفاعی در رسانه‌های آنلاین و مکتوب نیز حائز اهمیت بسیاری است.

پناهی با اعلام اینکه نمایشگاهی نیز در کنار این رویداد برگزار خواهد شد، اظهار کرد: در این نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان دارای محصول مرتبط، مؤسسه طب رزمی و نیروی انتظامی حضور دارند تا دستاوردهای خود در حوزه فناوری‌های حوزه سلامت را به نمایش بگذارند.

ه گفته پناهی، سه امتیاز فرهنگی و بازآموزی برای کارکنان و اعضای هیات‌علمی شرکت‌کننده در این همایش درنظر گرفته شده است. محورهای ۱۱گانه «سیر تحول علم وفناوری در بهداری رزمی از گذشته تا حال و نگاهی به آینده»، «نقش معنویت و جنبه‌های فرهنگی ارزشی حوزه سلامت در دفاع مقدس»، «انعکاس تجربیات بخش سلامت دفاع مقدس و مقاومت برای عامه مردم»، «نقش تیم‌های اضطراری در دفاع مقدس و تهدیدات آینده»، «نقش فناورانه بهداشت و پیشگیری در دفاع مقدس در جهت حفظ سلامت رزمندگان و جامعه»، «تهدیدات بیولوژیک و تهدیدات شیمیایی و پیش‌بینی برای آینده»، «اثرات متقابل علم و فناوری و دفاع مقدس بر یکدیگر»، «جایگاه فناوری‌های نوین و هوشمند سلامت محور در تهدیدات آینده با نگاه به دستاوردهای دفاع مقدس»، «تجربیات فناورانه بخش سلامت در محور مقاومت»، «گونه‌شناسی و آسیب‌شناسی رسانه ملی در انتشار اخبار حوزه سلامت دفاع مقدس و مکتوبات منتشره در این حوزه» و «نقش و جایگاه دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران در پشتیبانی بهداشتی درمانی در دفاع مقدس و مقابله با کرونا» در پنل‌های جداگانه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری حوزه سلامت در دفاع مقدس ۵ مهرماه به همت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران در سالن آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار می‌شود.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا