پانزدهمين گردهمايى راهنمايان گردشگرى ايران برگزار شد

انتشارات موفقیت‌شناسی

سالن آمفى‌تاتر مركزى سازمان حج و زيارت امروز جمعه مورخ ٢٧ بهمن ماه ١٤٠٢ شاهد برگزارى پانزدهمين گردهمايى راهنمايان گردشگرى كشور بود. 

به گزارش پایگاه خبری موفقیت‌شناسی، صنعت گردشگری از ديرباز يكى از منابع درآمد كشورهايى بوده كه داراى جاذبه‌هاى گردشگرى طبيعى، تاريخى و فرهنگى هستند و كشورمان ايران به‌خاطر داشتن انواع جاذبه‌هاى گردشگرى همواره مورد توجه گردشگران داخلى و خارجى  بوده است. يكى از اركان اين صنعت در هر كشورى راهنمايان گردشگرى هستند كه وظيفه راهنمايى گردشگران و معرفى جاذبه‌هاى گردشگرى را بر عهده دارند. 

در ايران نيز مانند ديگر كشورها راهنمايان گردشگرى در بخش‌هاى مختلف مشغول به فعاليت و انجام وظيفه هستند و انجمن‌هاى صنفى و حرفه‌اى و كانون انجمن‌هاى صنفى كارگرى راهنمايان گردشگرى سراسر كشور و جامعه انجمن‌هاى حرفه‌اى راهنمايان گردشگرى ايران در راستاى حمايت از حقوق راهنمايان گردشگرى مشغول به فعاليت بوده و در حوزه فعاليت‌شان تلاش مي‌كنند اين صنعت را زنده و جارى نگه دارند.

فعالين اين حوزه هر ساله در كشور و به مناسبت روز جهانى راهنماى گردشگردى ٢١ فوريه در يكى از شهرهاى ايران گرد هم آمده و اين روز را جشن می‌گيرند كه اين مراسم به‌دليل شيوع پاندمى كرونا چند سال برگزار نگرديد و امسال بعد از سال‌ها پانزدهمين گردهمايى راهنمايان گردشگرى كشور با حضور وزير محترم ميراث فرهنگى، گردشگرى و صنايع دستى، معاونت‌هاى گردشگرى، تعدادى از نمايندگان و سفيران كشورهاى مختلف، برخى از چهره‌هاى سرشناس اين حوزه از جمله پروفسور عبدالمجيد ارفعى و تعداد زيادى از راهنمايان گردشگرى كشور در سالن آمفى تاتر سازمان حج و زيارت برگزار گرديد.

در اين مراسم عزت‌اله ضرغامى با اشاره به رفع مشكل بيمه راهنمايان گردشگرى براى هميشه و اينكه ارائه سيمكارت‌هاى بدون فيلتر به گردشگران خارجى كاپيتالاسيون نيست بحث را با ايجاد زيرساخت‌هاى خدمات مانند سرويس‌هاى بهداشتى و موارد ديگر ادامه دادند و در نهايت از راهنمايان به صراحت درخواست كردند تا دست در دست هم همواره در صحنه گردشگرى حضور داشته باشند.

در اين گردهمايى محسن حاجى سعی رئيس جامعه انجمن‌هاى حرفه‌اى راهنمايان گردشگرى ايران طى سخنانى در خصوص احياى گردشگرى بعد از كرونا و لغو رواديد با ٣٣ كشور و تلاش براى تعطيلات ٢ روز آخر هفته، اشاره كرد كه اين گردهمايى بزرگ‌ترين گردهمايى راهنمايان گردشگرى جهان در سال  ٢٠٢٤ است.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
خبرنگار
رضا بازگیر
منبع
پایگاه خبری موفقیت‌شناسی

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا