نرم‌افزار اسکنر هوشمند غذا برای بیماران دیابتی طراحی شد

متخصصان آی‌تی یک واحد فناور فعال در حوزه تجهیزات هوشمند پزشکی با بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی، موفق به طراحی نرم‌افزار اسکنر هوشمند غذا برای بیماران دیابتی شدند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از آنا، توحید آماده مدیر یک واحد فناور فعال در حوزه هوش مصنوعی و آی‌تی درباره محصول جدید این مجموعه برای بیماران دیابتی گفت: با توجه به دغدغه‌هایی که تیم از ابتدا درخصوص رژیم‌های غذایی و به‌ویژه رژیم غذایی برای بیماران دیابتی داشت به سراغ طراحی یک پلتفرم برای اسکن غذای بیماران مبتلا به قند خون، رفتیم.

آماده در راستای مزیت‌های این اسکنر هوشمند غذا توضیح داد: افراد مبتلا به دیابت، بعد از نصب اپلیکیشن اسکنر غذا با قراردادن تصویر غذا مقابل دوربین موبایل، تمام اطلاعات مواد غذایی را داخل برنامه به‌‌صورت اسکن‌شده، دریافت می‌کنند.

وی درخصوص اطلاعاتی که توسط اسکنر به بیماران انتقال داده می‌شود، گفت: اطلاعاتی از جمله میزان قند، چربی، پروتئین‌ها از جمله مواردی است که به بیمار منتقل می‌شود؛ البته تا حدی پایه اطلاعات این نرم‌افزار قوی است که میزان کال و رسیده‌بودن میوه‌‎ها را نیز می‌تواند تشخیص دهد.

آماده با بیان اطلاعات منتقل‌شده توسط اسکنر هوشمند غذا به بیمار گفت: بعد از اسکن اطلاعات و دریافت آن‌ها توسط بیمار، مصرف و عدم مصرف غذا به فرد بیمار پیشنهاد می‌شود.

وی درباره فناوری به‌کار رفته در این نرم‌افزار توضیح داد: تمام فرآیندهای جمع آوری اطلاعات بیماران دیابتی، رژیم‌های غذایی و اطلاعات مربوط به کالری، چربی و قند موجود در مواد غذایی توسط هوش مصنوعی و داده‌های گذشته جمع‌آوری و پردازش شده‌اند.

به گزارش آنا، این طرح فناورانه به‌عنوان یک اختراع در کشور به‌ثبت رسیده است و نمایندگان این محصول در نمایشگاه‌های جهانی عرب‌هلث برای ارائه آن حضور پیدا کردند.

‌‌پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
آنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا