تاسیس آزمایشگاه‌ مجازی و نخستین مرکز نوآوری مد و لباس در دانشکده شریعتی

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی، محسن جهانشاهی بعدازظهر یکشنبه در نشست خبری گزارشی از دستاوردهای این دانشگاه در سال جاری ارائه داد.

وی بیان کرد: مسئولیت دانشگاه فنی و حرفه ای، پرورش تکنسین و مهندسین ماهری است که چرخ اقتصاد و صنعت را به درستی به حرکت درآورند.

جهانشاهی تصریح کرد: نقطه کلیدی این دانشگاه اشتغال فارغ التحصیلان آن است که در حال حاضر ۶۵ تا ۷۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای در رشته خود مشغول به فعالیت هستند و این دانشگاه، بزرگترین دانشگاه جامع دولتی کشور را تشکیل می‌دهد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای خاطرنشان کرد: این دانشگاه ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار دانشجوی فعال دارد. ۲۳ تا ۲۴ هزار مدرس حق التدریس و هزار تا ۱۵۰۰ کادر هیئت علمی با این دانشگاه همکاری می‌کنند.

وی افزود: امسال دکتر رحیمی معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، اجرای دوره‌های مهارت آموزی و مهارت ورزی دانشجویان و اساتید دیگر دانشگاه‌ها را به این دانشگاه واگذار کرده است.

جهانشاهی گفت: به عنوان مثال فارغ التحصیل دانشگاه تهران و یا دانشگاه‌های دیگر، دوره مهارتی را در این دانشگاه فرا می‌گیرند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای می‌تواند مسئولیت دوره‌های مهارتی آموزشی دانشجویان و حتی اساتید را برعهده بگیرد، ادامه داد: برتری دیگر دانشگاه فنی و حرفه ای از دانشگاه‌های تراز یک کشور این است که ۶۰ تا ۷۰ درصد سیلابس های درسی این دانشگاه عملی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بروز رسانی تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی این دانشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ و ۹۹ حدود ۲۱۰ الی ۲۲۰ میلیارد تومان در این زمینه سرمایه گذاری شده است و در حال حاضر سه هزار و چهارصد آزمایشگاه تخصصی این دانشگاه در کل کشور فعالیت می‌کنند که به شبکه آزمایشگاهی شاعا وصل است و همچنین به شبکه آزمایشگاهی معاونت علمی نیز متصل است.

جهانشاهی با بیان اینکه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این دانشگاه را مبادی اصلی صنایع خلاق معرفی کرده است، افزود: در حال حاضر این دانشگاه ۵ مرکز نوآوری در کل کشور دارد که به ۱۰ مرکز ارتقا خواهد یافت. همچنین ۴۲ مرکز کانون شکوفایی و خلاقیت در کل کشور توسط این دانشگاه راه اندازی شده است.

وی همچنین در ادامه از راه اندازی ۳۰ آزمایشگاه مجازی در نیم سال دوم سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ خبر داد و گفت: این ۳۰ آزمایشگاه دروس آزمایشگاهی را به صورت عملی به دانشجویان ارائه خواهند داد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای همچنین اعلام کرد: امسال برای اولین بار مرکز نوآوری مد و لباس کشور در دانشکده شریعتی دانشگاه فنی و حرفه ای در تهران راه اندازی می‌شود.

جهانشاهی درباره بودجه پژوهشی سال آینده دانشگاه نیز تصریح کرد: در صدد هستیم این بودجه را به صد درصد افزایش دهیم.

یعقوب دادگر مدیرکل پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای نیز در نشست خبری که بعداز ظهر امروز در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، گفت: امسال ۴۹۷ طرح پژوهشی توسط اساتید این دانشگاه ارائه شده که در مرحله داوری است.

مدیر کل امور پژوهش و فناوری دانشگاه ادامه داد: در حال حاضر در ۲ فاز ۹ آزمایشگاه در ۶ استان ایجاد کرده ایم که در فاز یک ۸ آزمایشگاه در ۵ استان، در فاز ۲ یک آزمایشگاه در همدان ایجاد شد در فاز سوم نیز ۳ الی ۴ آزمایشگاه ایجاد خواهد شد.

وی تصریح کرد: امسال ۲۸۳ محصول و دستاورد را در هفته پژوهش ارائه کردیم و اکنون ۶ محصول در مرحله تجاری سازی قرار دارند همچنین باید بگویم سال آینده به ۴۰۰ محصول و دستاورد خواهیم رسید.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی باید بگویم ۳۱۳ صنعت خلاق را در کل کشور راه اندازی کردیم.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا