گردآوری بیش از 700 محتوای الکترونیکی دروس رشته‌های پزشکی

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی، دانشگاه علوم پزشکی مجازی در جدیدترین گزارش خود از سامانه آرمان «آموزش رایانه ای ملی انبوه و نوین» اعلام کرد بیش از ۷۰۰ عنوان محتوای الکترونیکی از دروس رشته­ های گروه علوم پزشکی با همکاری اعضای هیات علمی از همه دانشگاه­2ها و دانشکده­‌های علوم پزشکی و دبیرخانه­‌های شورای آموزش تخصصی بر آرمان قرار گرفت.

یکی از رویکردهای نوین آموزش مجازی که در همه جهان به ویژه کشورهای پیشرفته مورد توجه خاص قرار گرفته موکس ­ها (MOOCs) هستند که دستیابی به عدالت آموزشی به معنی واقعی آن را محقق ساخته­ اند و توسط کنسرسیومی از دانشگاه­‌ها و مراکز علمی معتبر ارائه می ­شوند.

موکس کشوری آرمان به عنوان اولین موکس‌های استاندارد کشور با همکاری کلیه دانشگاه­‌ها و دانشکده­‌های علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مجازی طراحی و ارائه شده است. در حال حاضر دو نوع برنامه آموزشی در قالب آموزه و درس‌های دانشگاهی در آرمان ارائه می شوند.

بخش آموزه‌های آرمان که شامل ارائه مباحث کوتاه است در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰ عنوان بوده و به طور روزافزون در حال بارگذاری است.

با بروز پاندمی کووید ۱۹، بر اساس نیازسنجی انجام شده، تدوین محتوای کامل درس­‌های دانشگاهی در دستور کار قرار گرفت، به طوری که در حال حاضر ۴۰ درس از دروس رشته­‌های گروه علوم پزشکی شامل بیش از ۷۰۰ عنوان محتوای الکترونیکی با همکاری اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و دانشکده­‌های علوم پزشکی و با حفظ مالکیت معنوی تهیه کنندگان، بر روی این سامانه به صورت رایگان ارائه شد.

در این حرکت، هیئت‌های ممتحنه و ارزشیابی و همچنین برخی از دبیرخانه‌های شورای آموزش تخصصی در معاونت آموزشی وزارت بهداشت نیز فعالیت داشته اند.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا