با طرح های متنوع، ورزش در خانواده های اصفهانی برده شد

به گزارش پایگاه خبری موفقیت‌شناسی، الهام مشکل گشا در گفت وگو با ایسنا در خصوص اهمیت نقش ورزش در دوران قرنطینه، اظهار کرد: هیئت ورزش های همگانی در دوران شیوع ویروس کرونا فعالیت های زیادی انجام داد، زیرا تغییر رفتار شهروندان در حوزه مشارکت ورزشی منوط به آگاهی رسانی و اطلاع رسانی مردم است. بنابراین در این دوران فرصت مناسبی برای انجام این مسئله در جهت رفتار مطلوب که به مشارکت ورزشی منجر می شود، به دست آمد.

وی افزود: در این رابطه آگاهی سازی ها جهت اطلاع رسانی به مردم انجام شد و از طرفی رویکرد و هدف اصلی هیئت همگانی که در دوران کرونا بر روی آن متمرکز بود، فعالیت های ورزشی در خانه با محوریت خانواده بود، زیرا همگی از نقش مهم ورزش در تقویت سیستم ایمنی خبر داریم و می دانیم که تقویت سیستم ایمنی از گسترش ویروس کرونا و حملات شدید آن جلوگیری می کند.

وی ادامه داد: در این راستا فعالیت هایی را در نیمه اول سال انجام دادیم؛ به عنوان مثال «پویش آماده باش» در سراسر کشور هم راستا با فدراسیون ورزش همگانی برگزار شد. در پویش آماده باش افراد جامعه به چهار دسته تقسیم شدند؛ افراد ناآگاه و بی اطلاع، افراد ناآگاه اما علاقه مند، افراد آگاهی که در ابتدای کار هستند و در نهایت ورزشکاران. تلاش کردیم برای این چهار گروه هدف فعالیت هایی را در فضای مجازی پیش بینی کنیم که شامل لایوهای اینستاگرامی، اینفوگرافی های اطلاع رسانی و آموزنده، ویدئوهای آموزشی، موشن گرافی و چالش و مسابقات مجازی بود.

نایب رئیس هیئت ورزش های همگانی استان اصفهان تصریح کرد: پویش آماده باش ۴۰ روز طول کشید و از ۱۰ مرداد آغاز و تا آخر شهریور برگزار شد و هیئت ورزش های همگانی استان اصفهان توانست با بیش از ۳۷۰ مورد محتوا عملکرد مناسبی داشته باشد، در بحث وبینار و لایوهای اینستاگرامی استان اصفهان رتبه اول کشوری را کسب کرد.

وی خاطرنشان کرد: با طرح «آوای هم ورزش در همسایگی» ورزش را به خانه های مردم و مجتمع های مسکونی بردیم، مربیان در این طرح با محوریت فعالیت های ایروبیک و آمادگی جسمانی در ۳۰ ایستگاه ورزشی نزدیک به مجتمع های مسکونی یا در داخل آنها به ارائه خدمات پرداختند و استقبال و بازخورد خوبی داشتیم که البته این طرح به صورت آزمایشی و پایلوت در اصفهان بود و تصمیم داریم این طرح را توسعه بیشتری بدهیم.

مشکل گشا، در خصوص دیگر طرح ها و چالش های فدراسیون و در ادامه هیئت ورزش های همگانی برای دوران قرنطینه گفت: چالش «به وقت ورزش» را به مناسبت هفته تربیت بدنی انجام دادیم که در این چالش با شبکه سازی، مردم به ورزش دعوت شدند و هر فرد سعی می کرد که سه نفر دیگر را به ورزش در فضای مجازی دعوت کند که این طرح نیز بسیار موفقیت آمیز بود. چالش «تو هم شروع کن» مخصوص بانوان است و با توجه به نقش زنان در خانواده این مساله می تواند از اهمیت زیادی برخوردار باشد.

وی ادامه داد: طرح دیگری که با همکاری فدراسیون در حال انجام آن هستیم طرح «قرنطینه فعال با ورزش همگانی» است که هیئت ها موظف هستند در ارتباط با این طرح آیتم های آموزشی مناسبی تهیه و انتشار دهند از جمله آگاهی بخشی در زمینه ورزش و فعالیت بدنی در خانه، اصلاح نگرش مبتنی بر ورزش و فعالیت بدنی منظم، خانواده محور بودن تمرینات و فعالیت ها و جذاب بودن آیتم های تولیدی برای مخاطبان.

وی اظهار کرد: تمام تلاش ما بر این است که با تشویق خانواده ها به ماندن در خانه به فعالیت های ورزشی بپردازند تا علاوه بر اینکه ورزشکاران خود را در این دوران در آمادگی مطلوب نگه داریم دیگر اقشار جامعه را نیز به ورزش تشویق کنیم.

انتهای پیام

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا