همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

راه‌اندازی سامانه بررسی صلاحیت طرفین در معامله

معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از راه‌اندازی سامانه بررسی صلاحیت طرفین معامله خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از آنا؛ اصغر جهانگیر، معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از راه‌اندازی سامانه بررسی صلاحیت طرفین معامله خبر داد.

جهانگیر در جمع خبرنگاران در مورد ارسال پیامک‌های معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه برای مردم گفت: ارسال پیامک برای ارتقای آگاهی‌های عمومی در دستور کار این معاونت قرار گرفته است، زیرا کاهش جرم علل و عوامل متعددی دارد که به صرف ارسال یک پیامک منجر به کاهش جرائم نمی‌شود، اما حوزه فرهنگ‌سازی این موضوع بسیار مهم است و مردم نیز نسبت به پیامک‌هایی که از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم برای آن‌ها ارسال می‌شود، ابراز خوشحالی و رضایتمندی کرده‌اند.

وی ادامه داد: برای اینکه به این پیامک‌ها اکتفا نکرده باشیم لینک‌هایی ایجاد کردیم که علاوه بر ارسال پیامک‌ها لینک‌ها به صورت توضیح آن پیامک‌ها مردم را در جریان مسائل بیشتری از موارد حقوقی خودشان قرار بدهد و بتوانند از این طریق به آگاهی‌های حقوقی خودشان بیفزایند.

جهانگیر درباره ایجاد سامانه اعتبارات معاملاتی نیز اظهار کرد: در سند تحول مأموریت‌های مختلفی در دستور کار معاون اجتماعی قرار گرفته که یکی از این‌ها بحث هویت بخشی به کسانی است که به عنوان طرفین معامله قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که امروزه مردم را گرفتار کرده به نوعی بحث اعتبار داشتن در خصوص معامله و صلاحیتی است که باید افراد داشته باشند، طرفین معامله و بسیاری از پرونده‌هایی که در دستگاه قضایی تشکیل می‌شود ناشی از عدم اطلاع مردم از اعتبار طرف معامله است.

جهانگیر گفت: این سامانه بر اساس سند تحول پیش‌بینی شده است که دستگاه‌های متعددی همچون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان ثبت احوال و بانک‌ها برای اینکه رصد اعتبار مالی آن‌ها انجام و قابل کنترل و رصد شوند که کار‌ها انجام شده و امیدوار هستیم که این سامانه بتواند به زودی با تمهیداتی که توسط دستگاه‌های مختلف ایجاد شده است راه‌اندازی و کامل‌سازی شود.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا