سومی کشتی آزاد ایران با یک طلا، یک نقره و ۳ برنز

انتشارات موفقیت‌شناسی

تیم ملی کشتی آزاد ایران با ارائه عملکردی دور از انتظار با کسب تنها یک مدال طلای رحمان عموزاد به همراه یک مدال نقره و ۳ مدال برنز از رسیدن به عنوان قهرمانی آسیا بازماند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، در ادامه رقابت‌های ۵ وزن دوم و پایانی کشتی آزاد قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ در آستانه قزاقستان، امیررضا معصومی آخرین نماینده ایران در این مسابقات و دارنده مدال‌های طلای نوجوانان، جوانان و امیدهای جهان، در دیدار رده‌بندی مقابل بوهردان از چین به روی تشک رفت و در شرایطی که می‌توانست مقابل رقیب خود به راحتی صاحب پیروزی شود اما بی‌برنامگی و عجله برای ۱۰ بر صفر کردن حریف چینی باعث شد در تایم نخست غافلگیر و ضربه فنی شود.

معصومی پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس با نتیجه ۱۰ بر صفر ضیاموحامت صفراف از ترکمنستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت اما در این مرحله در شرایطی که تا ۲ ثانیه مانده به پایان ۶ بر ۳ از موخنتور از مغولستان پیش بود، در نهایت با نتیجه ۸ بر ۶ شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت.

پیش از این علیرضا کریمی در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال نقره رسید و یاسین رضایی در وزن ۶۱ کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شد. حسین ابوذری در ۷۴ و ارشک محبی در وزن ۹۲ کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها حذف شدند.

در روز نخست این مسابقات و در جریان رقابت‌های ۵ وزن نخست نیز، رحمان عموزاد به مدال طلا رسید و امیرحسین کاووسی در ۷۹ و مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز به مدال برنز رسیدند. علیرضا سرلک و مرتضی قیاسی نیز از رسیدن به مدال بازماندند.

به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران با هدایت پژمان درستکار در پایان رقابت‌های قهرمانی آسیا با یک مدال طلای رحمان عموزاد در ۶۵، یک نقره علیرضا کریمی در ۸۶ و ۳ مدال برنز یاسین رضایی در ۶۱، امیرحسین کاووسی در ۷۹ و مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم، از رسیدن به عنوان قهرمانی در آسیا بازماند.

این نتیجه در حالی رقم خورد که کشتی آزاد ایران سابقه کسب ۲۹ عنوان قهرمانی در قاره آسیا را دارد. در پایان این رقابت‌ها قزاقستان، ژاپن و ایران به ترتیب عناوین اول تا سوم آسیا را کسب کردند. قزاقستان برای نخستین بار به عنوان نخست آسیا رسید.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا